
Fotó: Barabás Ákos
Közzétette az Országos Meteorológiai Szolgálat a friss, kéthetes időjárás-előrejelzését a január 13–26. közötti időszakra. Az első három éjszakát bírjuk ki.
2025. január 13., 14:052025. január 13., 14:05
2025. január 13., 14:142025. január 13., 14:14
Erdélyben a hét első három napján nagyjából fagypont környékén, mínusz egy és egy fok körül alakul a nappali felmelegedés, aztán csütörtöktől ez növekszik, napközben már 6 Celsius-fok is lehet január 20–21-én, és a plusz 5–6 fok nagyjából ki is tart a jelzett kéthetes időszak hátralevő részére.
Ami az éjszakai lehűléseket illeti, a hét elején igencsak visszaesik a hőmérséklet,
aztán ez fokozatosan enyhülni fog csütörtöktől, és szombaton már csak mínusz 5 fokig hűl vissza hajnalra. Ez nagyjából állandósulni is fog január 26-áig, így éjszakánként a továbbiakban mínusz 6, mínusz 5 fokot mérhetünk.
A csapadék valószínűsége alacsony lesz ebben a két hétben, talán a második hét végén, január 23–26. között lehet rá inkább számítani.
Hegyvidéken a hét első felében mínusz 7 Celsius-fok körül alakul a nappali felmelegedés maximális értéke, aztán ez fokozatosan emelkedni fog, a hétvégén már az 5 fokot is elérheti, jövő héten pedig nagyjából 0–2 fok várható.
A következő napokban éjszakánként a hegyekben is jócskán visszaesik a hőmérséklet,
Hétvégére és jövő hét közepére már enyhülni fog mínusz 4, mínusz 3 fokra az éjszakai lehűlés, aztán a második hét második felében ez pár fokkal visszaesik. Csapadék csak elszórtan és elenyésző mennyiségben várható.
Gyergyószentmiklóson jogosítvány nélkül vezető, Székelykeresztúron pedig vezetéstől eltiltott sofőrt füleltek le kedden a rendőrök. Mindkettőjük ellen büntetőeljárás indult.
Noha csak egy-két banival, de szerdán is magasabb árakat függesztettek ki egyes székelyföldi kutaknál, mint ami volt kedden.
Traian Băsescu a közel-keleti események kapcsán kijelentette, hogy Nicușor Dan államfőnek és Romániának „gyorsan, halogatás és habozás nélkül kell cselekednie”, annál is inkább, mert a jelek szerint az USA-nak szüksége van a konstancai támaszpontra.
A tél folyamán kialakult úthibák, kisebb-nagyobb kátyúk javítását hidegaszfalttal végzik az országutakon Hargita megyében. A nagyobb javításokra várni kell, és mivel nincs még költségvetés, egyelőre nem lehet tudni, hogy mire lesz pénz.
Nicușor Dan államfő összehívta szerdára a Legfelsőbb Védelmi Tanács (CSAT) ülését.
Meghalt egy katonai pilóta kedden a borceai légi támaszponton.
A csapadékmennyiséget tekintve az elmúlt öt év legjobb telén vagyunk túl, a környezeti adottságok jók a mezőgazdasági szezonkezdéshez. Gazdasági szempontból azonban ez már kevésbé mondható el, több okból sem.
A 2026-os költségvetés tervezetében a helyi közösségek fejlesztésére több mint 86,4 milliárd lejt irányoznak elő, 7,4 milliárd lejjel többet, mint 2025-ben, és ez az eddigi legnagyobb összeg, amit a helyi önkormányzatok támogatására szánnak.
Közel 130 online térben elkövetett csalást jelentettek a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányságon 2025-ben. A legnagyobb kár összege, amelyet online csalással csaltak ki az áldozatból, több mint 500 ezer lej.
Hivatalos látogatásra Romániába érkezik csütörtökön Volodimir Zelenszkij ukrán elnök.
2 hozzászólás