
Korodi Attila
Fotó: Veres Nándor
Megvalósításokban bővelkedő első évről vont mérleget nemrég Korodi Attila, Csíkszereda tavaly októberben beiktatott új polgármestere, azonban a polgárok közérzete nem mindig igazolja azt, hogy jó irányba mozdult volna el a régióközpont szerepét betöltő székelyföldi település.
2021. november 10., 12:522021. november 10., 12:52
2021. november 10., 12:532021. november 10., 12:53
A Facebookon is élőben közvetített beszámoló szerint Csíkszereda sokkal vállalkozóbarátabb, kulturális- és sportéletében gazdagabb, az idősekre, a nagycsaládokra és a fiatalokra is jobban odafigyelő település lett, ahol fejlődik az oktatás, jobb a közbiztonság, felzárkóztatják az elfelejtett városrészeket.
De mennyire kincstári optimizmus ez, visszaköszön-e a mindennapi életben? A Krónika Live vendégeként egyébként Budapestről bejelentkezve Csíkszereda polgármesterének most alkalma nyílik arra, hogy
A Krónika Live műsorát szerdán, november 10-án 19 órától a Krónika Facebook-oldalán és a Médiatér Youtube-csatornáján lehet megnézni és visszanézni.
Egy emberkereskedelemmel kapcsolatos ügyben huszonhét Bihar megyei helyszínen tartottak házkutatásokat kedden a rendőrség, valamint a szervezett bűnözés és terrorizmus elleni ügyészség (DIICOT) munkatársai.
Rendőrségi vizsgálat indult, miután egy 71 éves beteg a marosvásárhelyi sürgősségi kórház harmadik emeletéről lezuhant. A férfi egy melléképület tetejére esett, a balesetet követően pedig a sürgősségre szállították.
Érdemes figyelemmel követni az Országos Meteorológiai Igazgatóság adatait a kánikulában, hiszen többek között azt is láthatjuk, hogy mennyinek érződik a valós hőmérséklet.
A 2025-2026-os tanévben/egyetemi évben 3,518 millió iskolás és egyetemi hallgató tanult a hazai oktatási rendszerben, 33 100 fővel több, mint az előző tanévben/egyetemi évben – közölte kedden az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Három személyautó ütközött a marosvásárhelyi Pandúrok sugárúton kedden délelőtt. Két ember sérült meg, egyiküket kórházba kellett szállítani.
Vörös jelzésű hőségriasztás lépett életbe újra kedd délelőttől Maros megyében is. A rendkívüli meleg miatt a tűzoltók a hőguta, a vízbe fulladás és a szabadtéri tüzek megelőzésére figyelmeztetik a lakosságot.
Zivatarokra figyelmeztető sárga és narancssárga jelzésű riasztásokat adott ki kedden az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Több napja keresnek egy embert a Brassó megyei Viștea-víztározóban, egy tinédzser pedig a Szeret-folyóba fulladt bele hétfőn este Bákó megyében.
2 hozzászólás