
Szabályosan viselt maszk az egyik ócskapiacon. A hatóságok fokozzák az ellenőrzéseket
Fotó: Haáz Vince
Fokozott ellenőrzésbe kezdtek a járványügyi szabályok betartását illetően a hatóságok Hargita megyében, ugyanis a megyében mindenhol nőni kezdett a koronavírusos megbetegedések száma.
2020. október 04., 22:242020. október 04., 22:24
Lazult a fegyelem, mindenki láthatja, hogy a járványügyi szabályok nincsenek betartva mindenhol, eközben pedig
– indokolta az ellenőrzések szükségességét Adrian Pănescu, a Hargita Megyei Prefektusi Hivatal szóvivője.
Az ország más részeihez hasonlóan Hargita megyében is központi utasításra, a belügyminisztérium és az egészségügyi tárca képviselőivel folytatott videókonferenciát követően kezdték meg a fokozott ellenőrzéseket a hatóságok.
– közölte a szóvivő.
Fotó: Veres Nándor
Adrian Pănescu problémaként említette meg, hogy Hargita megyében
Ha valaki maszkot hord, azt megnézik, ha pedig az illető megszólít valakit, mert az nem tesz eleget a kötelezettségnek, akkor szúrós tekintet a válasz – számolt be saját tapasztalatai alapján is a prefektusi hivatal szóvivője.
A hatóságok az elkövetkező időszakban minden helyszínen – boltokban, vendéglátóhelyeken, piacokon, intézményekben, tömegközlekedési eszközökön – ellenőrizni fogják a maszkviselési kötelezettséget, a megfelelő távolság, illetve minden más előírás betartását, ahol ezen szabályozások betartása kötelező, hiszen nagyon fontos az esetszámok növekedésének a megfékezése – tájékoztatott Adrian Pănescu.
Több ezer juhtenyésztő tüntet csütörtökön Bukarestben az Országos Állategészségügyi és Élelmiszer-biztonsági Hatóság (ANSVSA) székházánál.
Már csak néhány banira van a március végi történelmi csúcstól az üzemanyagok ára, miután a forgalmazók csütörtökön is drágítottak. A gázolaj esetében a jövedéki adó szerdán elfogadott mérséklése eredményezhet árcsökkenést a következő időszakban.
Repülőgépeken elkövetett lopás gyanúja miatt tizenkét bukaresti, valamint Ilfov és Prahova megyei helyszínen tart házkutatást a rendőrség csütörtökön, és 16 személyt állítanak elő.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint mérlegelhető a Kelemen Hunor RMDSZ-elnök által javasolt „fegyverszüneti kormány” létrehozása, ha nem sikerül más kormányzati megoldást találni.
A Sanitas Szakszervezeti Szövetség bejelentette, hogy csütörtökön is folytatja az új közalkalmazotti bértörvény tervezete és az egészségügyi intézményekben tapasztalható személyzethiány miatt kirobbantott sztrájkot.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint megérzi Románia a cernavodai atomerőmű leállását, az országnak mozgósítania kell a gázerőművi, nap- és szélenergia-termelési, valamint energiatárolási kapacitásait, és növelnie kell a villamosenergia-importot.
Az általános sztrájk első napjához képest szerdán növekedett a hivatalosan tiltakozó dolgozók száma a Hargita megyei nagyobb kórházakban. Szintén szerdán arról döntött a kormány, hogy országszerte 6850 állás betöltését engedélyezi az egészségügyben.
A Duna vízszintjének további csökkenésétől függően szerda este vagy csütörtök reggel ellenőrzött módon leállítják és leválasztják az országos energiarendszerről a cernavodai atomerőmű 2-es reaktorát is – jelentette be a Nuclearelectrica.
Hivatalosan is megnyílt szerdán a Nyárádszeredai Padlásmúzeum, amely egy helyi magángyűjtemény kincseit tárja a nagyközönség elé, gazdagítva ezzel a térség múzeumi kínálatát. Az esemény egyúttal a Nyárádmente Fesztivál ünnepélyes megnyitója is volt.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök szerint a jelenlegi bel- és külpolitikai helyzetben indokolt lenne egy „politikai fegyverszüneti” kormány megalakítása, ami azt jelentené, hogy valamennyi párt tárgyalóasztalhoz ül.
5 hozzászólás