
Fotó: Barabás Ákos
Valószínűleg az elmúlt hét évtized legmelegebb márciusi hétvégéje lesz a mostani. A vezető meteorológus előrejelzése szerint az ország minden régiójában 20–22 fok feletti hőmérséklet várható, néhol akár 28–29 fok is lehet.
2024. március 29., 18:552024. március 29., 18:55
„Az elkövetkező napokban tovább melegszik az időjárás, a legmelegebbre Románia déli részén számítunk, de
sőt akár 28–29 fok is lehet, főként Munteniában, Olténiában és Dobrudzsában” – magyarázta Florinela Georgescu, az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) időjárás-előrejelzési igazgatója.
A vezető meteorológus hozzátette, hogy „a tengerparti térségben 16 és 21 fok között alakulnak majd a maximumok, de nemcsak napközben melegszik fel az idő, hanem
– idézte a Digi24 a meteorológiai szolgálat időjárás-előrejelzési igazgatóját.
Az MTI-nek nyilatkozó meteorológus a várhatóan 20 Celsius-fok feletti – néhol 25 fok körüli – különösen magas csúcshőmérsékletet azzal magyarázta, hogy „Közép- és Dél-Európába erőteljes déli áramlással nagyon enyhe, szubtrópusi eredetű léghullámok érkeznek”. A Kárpát-medencében pedig anticiklonális hatások érvényesülnek, emiatt tovább erősödik a nappali felmelegedés,
A szokatlanul meleg idő április elejéig is kitart: noha keddtől némileg mérséklődik a felmelegedés, az átlaghőmérséklet még mindig magasabb lesz az egész országban, különösen a Kárpátokon belüli régiókban, mint ami erre az időszakra jellemző.
Ami április további részét illeti, a 8. és 15. közötti héten a levegő átlaghőmérséklete országszerte az ebben az időszakban megszokott, normális értékek közelében lesz, és a csapadék is átlagosnak ígérkezik minden régióban.
A rá következő héten, 15. és 22. között lehet némivel több csapadékra számítani az ország középső és keleti részén, az átlaghőmérséklet viszont Románia-szerte az erre a hétre jellemző értékek körül alakul.
Sáncba borult autóhoz riasztották a dédai tűzoltóság munkatársait csütörtökön este: a balesetben egy kiskorú sérült súlyosan.
Augusztus 20-án nagy közösségben ünnepelték meg a sepsiszentgyörgyiek államalapító Szent István királyunkat, egyúttal az új kenyeret is a Szent József templom udvarán megtartott ökumenikus ünnepségen.
Amikor megtörjük a kenyeret és megosztjuk egymással, akkor azt fejezzük ki, hogy egy közösséghez tartozunk – hangzott el a székelyudvarhelyi Jézus-kápolnánál a magyar államalapítás és az új kenyér napján tartott ünnepségen.
A volt kormánykoalíció vezetői jövő héten ismét egyeztetnek Nicușor Dan államfővel a közalkalmazotti bértörvény tervezetéről - jelentette be Radu Burnete elnöki tanácsadó a Cotroceni-palotában tartott csütörtöki megbeszélés után.
Augusztus 20-án, Szent István és az Új kenyér ünnepén idén is összegyűlt a marosvásárhelyi magyarság egy része, hogy áldást kérjenek a magyar népre és az új kenyérre, amely összeköt bennünket vallási és közösségi hovatartozástól függetlenül.
Előzetes letartóztatásban marad az a hét személy, akik botokkal, fejszékkel és kövekkel támadtak rá a Kolozs megyei mentőszolgálat munkatársaira a Récekeresztúr községhez tartozó Kecskehátán – döntött csütörtökön a Kolozs megyei törvényszék.
Megkéselte apját egy 13 éves lány a Temes megyei Bogároson (Bulgăruș), miután a férfi késsel támadt a gyermek édesanyjára – közölte a Temes megyei rendőrség.
Az államalapító Szent István királyra emlékeztek augusztus 20-án Csíkszeredában. A Mikó-vár udvarán tartott ünnepségen a magyar államiság és a keresztény örökség mellett a közösség összetartó ereje, valamint az új kenyér is a középpontba került.
Az Európai Bizottság szerint nincs ok aggodalomra az unió gázellátásának biztonságával kapcsolatban a téli szezon előtt, a gáztározók töltöttsége csaknem 62 százalékos – közölte csütörtökön Eva Hrncirova, a brüsszeli testület illetékes szóvivője.
Lemondott országgyűlési képviselői mandátumáról augusztus 20-i hatállyal Lázár János, Magyarország előző kormányának közlekedési és beruházási minisztere. A fideszes politikus a Facebook-oldalán jelentette be döntését csütörtök délután.
szóljon hozzá!