
Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
Tizennégy koronavírus-fertőzött beteget kezelnek jelenleg a sepsiszentgyörgyi kórházban, további öt esetben fennáll a fertőzés gyanúja. A betegek állapota súlyos és közepesen súlyos, ketten szorulnak intenzív terápiás ellátásra.
2022. január 05., 19:242022. január 05., 19:24
Az intenzív terápiás osztályon fekvő betegek közül egyik sem kapott védőoltást, a többi fertőzött közül egy páciens kapta meg azt. A kórház vezetősége szerdán arról tájékoztat, hogy az elmúlt egy hét alatt 11 Covid-19 diagnózissal kezelt beteg hagyta el a kórházat. Ebben az időszakban négy koronavírus-fertőzéssel összeköthető haláleset történt, az elhunytak életkora 45 és 86 év között volt, egyikük sem kapta meg a koronavírus elleni védőoltást.
Kovászna megyében szerdán 23 új esetet regisztráltak, a 14 napra számolt fertőzöttségi mutató 0,44 ezrelék. A prefektúra tájékoztatása szerint 364 személy van karanténban, 70 pedig otthoni elkülönítésben. Egy személyt ezer lejre bírságoltak, mert megszegte a karanténszabályokat. Jelenleg Háromszéken száz aktív eset van. Egyetlen olyan település sincs, ahol az ezer főre vetített incidencia meghaladja a 3 ezreléket. Huszonöt közigazgatási egységben a mutató 3 ezreléknél alacsonyabb, a többi húsz közigazgatási egységben egyetlen koronavírus-fertőzést sem tartanak nyilván.
Tisztában voltam azzal, hogy egy szürreális filmre vettem jegyet, amikor úgy döntöttem, hogy megnézem az A24 új horrorfilmjét, a Hátsó szobákat.
Vasárnap nyújtja be a parlamentnek Eugen Tomac kijelölt miniszterelnök a szakértői kormány névsorát és programját. A tervek szerint a kabinet 18 tagból állna: 15 miniszter és három miniszterelnök-helyettes kapna helyet benne.
Országszerte 59 személyt őrizetbe vettek, 96-ot hatósági felügyelet alá, nyolcat pedig előzetes letartóztatásba helyeztek június 8. és 12. között az úgynevezett Jupiter művelet keretében.
Újraválasztották Orbán Viktort a Fidesz elnökének, a párt szombaton Budapesten megtartott 32. tisztújító kongresszusán. A küldöttek titkos szavazáson 737 érvényes voksból 729-cel erősítették meg tisztségében az egyetlen jelöltként induló pártelnököt.
A Fidesz szombati tisztújító kongresszusán Orbán Viktor elismerte, hogy a választási vereségért őt terheli a felelősség, ugyanakkor bírálta az új kormány politikáját, és arról beszélt, hogy az ország politikai és gazdasági káosz felé tart.
A bányászjárás áldozatai előtt tisztelgett szombaton Nicușor Dan államfő Bukarestben. Az elnök szerint az 1990-es események a román demokrácia egyik legsötétebb fejezetét jelentik.
Június 13-tól életbe léptek a közösségi együttélési normák megsértéséről szóló törvény módosításai, amelyek szigorúbb fellépést tesznek lehetővé a szomszédokat zavaró magatartásokkal szemben.
Negyvenhárom személyt evakuált a katasztrófavédelem szombat reggel egy temesvári négyemeletes tömbházból, miután az egyik földszinti lakásban robbanás történt, amelyet tűz követett.
Életének 86-ik évében elhunyt Nagy Antal csíkszeredai pedagógus, a csíkszeredai Márton Áron Főgimnázium egykori matematika- és fizikatanára.
Benyújtották az Országgyűlésnek a közmédia átalakítására vonatkozó törvényjavaslatot pénteken, a javaslat teljesen átszervezné a közmédia intézményrendszerét.