
Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
Tizennégy koronavírus-fertőzött beteget kezelnek jelenleg a sepsiszentgyörgyi kórházban, további öt esetben fennáll a fertőzés gyanúja. A betegek állapota súlyos és közepesen súlyos, ketten szorulnak intenzív terápiás ellátásra.
2022. január 05., 19:242022. január 05., 19:24
Az intenzív terápiás osztályon fekvő betegek közül egyik sem kapott védőoltást, a többi fertőzött közül egy páciens kapta meg azt. A kórház vezetősége szerdán arról tájékoztat, hogy az elmúlt egy hét alatt 11 Covid-19 diagnózissal kezelt beteg hagyta el a kórházat. Ebben az időszakban négy koronavírus-fertőzéssel összeköthető haláleset történt, az elhunytak életkora 45 és 86 év között volt, egyikük sem kapta meg a koronavírus elleni védőoltást.
Kovászna megyében szerdán 23 új esetet regisztráltak, a 14 napra számolt fertőzöttségi mutató 0,44 ezrelék. A prefektúra tájékoztatása szerint 364 személy van karanténban, 70 pedig otthoni elkülönítésben. Egy személyt ezer lejre bírságoltak, mert megszegte a karanténszabályokat. Jelenleg Háromszéken száz aktív eset van. Egyetlen olyan település sincs, ahol az ezer főre vetített incidencia meghaladja a 3 ezreléket. Huszonöt közigazgatási egységben a mutató 3 ezreléknél alacsonyabb, a többi húsz közigazgatási egységben egyetlen koronavírus-fertőzést sem tartanak nyilván.
Nem sikerült a gyermek életét megmenteni a szombat délután Brassó megyében bekövetkezett baleset után, a nő viszont reagált az újraélesztésre és kórházba vitték.
A Magyar Talajtani Társaság minden évben meghirdeti talajszelvény-versenyét, melyen idén egy, az Apor Lányok Feredője melletti talajszelvény is versenybe száll. Szavazatával ön is növelheti nyerési esélyeit.
Négy gyermek és öt felnőtt érintett abban a balesetben, amely szombaton délután következett be az 1-es országúton a Brassó megyei Sárkány és Mundra között, amikor három autó is összeütközött.
Záróvonalon fordult meg autójával egy sofőr, így szúrták ki a rendőrök Bukarestben. A vizsgálatok során kiderült, hogy a 44 éves férfit nemzetközileg körözik Ausztriában elkövetett lopások miatt.
Maros megye 33 középiskolájából ballagnak el a végzős diákok az első nyári hónap legelső hetén. Legtöbb tanintézetben június 2-4. között búcsúznak az alma matertől a tizenkettedikesek.
Meghalt péntek este Szatmárnémetiben egy kétéves gyermek egy felfújható csúszdán. A hatóságok vizsgálják a tragédiát, a városháza pedig arról döntött, hogy a városnapok idején az események helyszínein található minden vidámparki játékot leállítanak.
Orosz drón csapódott egy galaci tömbházba péntekre virradóan. Szombaton is folyamatosan érkeznek a fejlemények mind országos, mind pedig nemzetközi szinten.
Húszezer lejre bírságolták azt a bolgár turistát, akit szerdán megharapott egy medve a Transzfogarasi úton.
Demeter András István lemondott kulturális miniszter pénteken közölte, hogy a felmentéséről szóló elnöki rendelet közzétételéig változatlan eltökéltséggel látja el feladatait.
A marosvásárhelyi tanácsosok megnyirbálták a városvezetés által benyújtott hitelösszeget, az eredeti százötvenmillió lejes kölcsön helyett csak nyolcvannyolcmillió lejes keretet fogadtak el. A tervezett beruházásokat is módosították.