
Csak idén decemberben nyolc elhagyott járművet szállítottak el a sepsiszentgyörgyi helyi rendőrök
Fotó: Sepsiszentgyörgyi Helyi Rendőrség
December első felében a Sepsiszentgyörgyi Helyi Rendőrség az idei év legnagyobb mennyiségű gazdátlan autóját szállította el: szűk két hét leforgása alatt összesen 8 elhagyott jármű került át közterületről a városi kertészet Árkosi úti telephelyére.
2024. december 15., 13:192024. december 15., 13:19
A Sepsiszentgyörgyi Helyi Rendőrség idén kiemelt figyelmet szentelt a közterületen elhagyottan állomásozó autókra, illetve tulajdonosaikra. Vezetőjük, Hadnagy István megerősítette, folyamatosan arra törekszenek, hogy a parkolóhelyeket indokolatlanul foglaló járművek számát csökkentsék. Ez történhet lakossági bejelentésre, de kollégái maguktól is intézkednek, ha ilyet észlelnek.
– magyarázta.

Július első hetében folytatódott az elhagyott autók összegyűjtése Sepsiszentgyörgyön: ezúttal 11 autót emeltek fel és szállítottak ideiglenesen a városi kertészethez.
Sepsiszentgyörgyről idén összesen 26 járművet szállítottak el. Ezek először a városi kertészethez kerülnek, és
Ne árt tudni, hogy a folyamat nem áll akkor sem, ha a tulajdonos, miután az autója szélvédőjén megtalálja a felszólítást, a járművet átszállítja egy másik helyszínre, amennyiben az is közterület. A helyi rendőrök továbbra is szinte minden második hónapban szállítanak el elhagyott autókat.
Bűnös viszony, életközépi válság, évtizedes barátságot megkérdőjelező tragédia, Sherlock Holmes-újraértelmezés – ezek közül válogathatunk márciusban a néznivalók tekintetében. Streaming-ajánló.
A tarlótüzek veszélyesek, átterjedhetnek védett területekre, háztartásokra – figyelmeztetnek a Maros megyei tűzoltók a tavasz apropóján, amikor hirtelen megnő a tarlótüzek száma.
Bogdan Ivan energiaügyi miniszter szombaton azt nyilatkozta: „rendkívül fontosnak” tartja, hogy Romániában az üzemanyag ára ne érje el a két számjegyű tartományt.
Szombaton délután közúti baleset történt a Marosvécshez tartozó Disznajón, ahova két mentőautó szállt ki.
Közlekedési balesetben volt érintett Bukarestben Alexandru Nazare pénzügyminiszter – értesült az Agerpres rendőrségi forrásokból.
Személyautóval ütközött egy mentőautó szombaton Nagyszebenben. A balesetben heten voltak érintettek, köztük egy kiskorú.
Felszentelték és a közösség szolgálatába állították Fogaras városának új ékszerét, az evangélikus óvodát és oktatási központot. A magyar gyerekek jövőjét szolgáló intézmény a Kárpát-medencei Óvodafejlesztési Program keretében újult meg.
Tavaly 11 százalékkal csökkent a bűnözés Romániában 2024-hez képest – közölte Cătălin Predoiu tárcavezető a belügyminisztérium 2025-ös tevékenységi mérlegét ismertető eseményen.
Csaknem 600 jobbkormányos autó sofőrjét bírságolták meg a rendőrök egy ellenőrzés során különféle szabályszegések miatt.
Elindította a belügyminisztérium a prefektusi hivatalok személyi állományának átalakítására irányuló eljárást.
2 hozzászólás