
Fotó: Veres Nándor
Rendkívül zsúfolt két nap elé néznek az Ákovita Nemzetközi Párlat- és Pálinkaverseny bírái: pénteken és szombaton rekordszámú, mintegy ezerszáz mintát kell megkóstolniuk, hogy vasárnapra kiderüljön a győztesek és a bajnokok bajnokainak a kiléte.
2021. június 17., 19:382021. június 17., 19:38
2021. június 17., 21:012021. június 17., 21:01
Habár csak pénteken kezdődik az Ákovita Nemzetközi Párlat- és Pálinkaverseny, a zsűri már csütörtök este egyfajta kóstolót tartott a csíkszeredai Hunguest Hotel Fenyőben, ahol a megnyitót követően néhány tételt (almát, körtét, meggyet, kajszibarackot, szilvát és kökényt) kóstoltatott meg a meghívottakkal, mindenképp azt javasolván, hogy a „tételek között igyanak sok vizet”.
A nemzetközi párlat- és pálinkaversenyt a Székely Gazdaszervezetek Egyesülete szervezi, ennek vezetője, Becze István köszöntőjében azt mondta, különösen örült annak, hogy
Fotó: Veres Nándor
„A vetélkedő elsődleges célja a kulturált párlat- és pálinkafogyasztás népszerűsítése Erdélyben, különös figyelemmel az évszázados hagyományokra és a jelenkor minőségi követelményeire. Épp ezért
– fogalmazott házigazdai minőségében Becze István.
Magyarország Csíkszereda Főkonzulátusának részéről Farkas Balázs vezető konzul köszöntötte a rendezvény résztvevőit, egyúttal kiemelve, hogy
Fotó: Veres Nándor
Borboly Csaba, Hargita Megye Tanácsának elnöke Semjén Zsoltnak, Magyarország miniszterelnök-helyettesének köszönte meg, hogy évekkel ezelőtt engedélyezte a székelyeknek a Magyarországon levédett pálinka fogalmának erdélyi használatát.
Béli Géza, a Pálinka Nemzeti Tanács és a Pálinka Lovagrend tagja, egyúttal az Ákovita verseny zsűrijének elnöke az ákovita név eredetére tért ki. Mint fogalmazott, az ákovita egy régi magyar pálinka megnevezése, amely a latin aqua vitae kifejezésből, azaz az élet vizéből ered.
Hamarosan hozzáfoghatnak a csíkszentmártoni egészségügyi központ felújításához – Hargita Megye Tanácsa rendkívüli ülésen fogadta el az elkészült műszaki terveket az aktualizált költségekkel. A teljes beruházás értéke 56,3 millió lej.
A lakossági fogyasztókat nem kellene érintenie a csernavodai atomerőmű 2-es reaktorának esetleges leállítása – nyilatkozta kedden az Agerpresnek Dumitru Chisăliță, az Intelligens Energia Egyesület elnöke.
Egy gyermek esett ki egy országúton közlekedő járműből Tulcea megyében, a jelenetet pedig a mögötte haladó autó fedélzeti kamerája rögzítette. A rendőrség vizsgálatot indított az ügyben.
A Duna vízszintjének csökkenése miatt csütörtök reggel ellenőrzött módon leállíthatják a csernavodai atomerőmű 2-es reaktorát – közölte kedden a Nuclearelectrica.
A meteorológusok kedden újabb sárga jelzésű hőségiasztást adtak ki az ország több mint felére. A figyelmeztetés szerda reggelig érvényes.
Befogtak egy anyamedvét és két bocsot kedden hajnalban Brassóban. Az állatokat a zernyesti Libearty medvemenhelyre szállították – közölte a brassói polgármesteri hivatal.
Románia öt tengerparti strandja került fel idén a Blue Flag (Kék Zászló) világtérképére. Ez egy nemzetközi program, amiben a tisztaság, a környezetvédelem és a tengerparti területek fenntartható fejlődése a fő szempont.
A futball sok családban nemcsak közös időtöltés, hanem érzelmi kapocs is: az eMAG kutatása szerint a futballrajongó apák 74%-a érzi úgy, hogy a sport szorosabbá teszi kapcsolatát gyermekével.
Meghalt az a férfi a kórházban, akit néhány nappal korábban egy Argeș megyei településen elütött egy autó, miközben az országút szélén közlekedett kerékpárral. A levegőbe repült, miután hátulról, teljes sebességgel elgázolták.
szóljon hozzá!