
A munkálatok jó részét elvégezték már a helyszínen
Fotó: Erdély Bálint Előd
Elsősorban a villamos hálózat bővítésére vár a zetelaki önkormányzat, ami előfeltétele annak, hogy kioszthassák a fiataloknak szánt telkeket Zeteváralján. A cél, hogy minél könnyebben lehessen beszerezni a házépítéshez szükséges dokumentumokat.
2023. május 13., 13:532023. május 13., 13:53
Néhány éve 1,2 hektáros telket vásárolt a zetelaki önkormányzat Zeteváralján, amelyet községbeli fiataloknak szeretnének ingyenesen kiosztani, hogy ott házat építhessenek. Így szeretnék elősegíteni a szülőföldön való érvényesülést.
Nagy Attila, a község polgármestere lapunknak elmondta, hogy a törvények értelmében a majdani kedvezményezetteknek mindössze egy év áll majd a rendelkezésükre, hogy bemutassák a házépítésről szóló engedélyeket. Éppen ezért a község vezetősége úgy döntött, hogy
Mostanra tizenhat, egyenként 4,6 áras parcellát különítettek el, amelyekből tizennégyet adnának át a pályázóknak. Mindemellett kiegyenlítették a talajszintet, a földbe kerültek az ivóvíz- és szennyvízhálózat vezetékei, és az esővíz elvezetését is megoldották. Kialakítottak egy, a területet átszelő utat, amelynek most már csak a lekövezése van hátra, ehhez a kedvező időjárásra várnak.
Fotó: Erdély Bálint Előd
A polgármester rámutatott, ezeknél nagyobb gondot jelent azonban a villanyhálózat bővítése a helyszínen, hiszen bár egyeztetések voltak a szolgáltatóval, egyelőre nem tudni, hogy mikor kezdődhet el a konkrét munka. Bízik benne ugyanakkor, hogy még idén sikerül megoldást találni a kivitelezésre.
Egy helyi vállalkozó támogatásának köszönhetően játszóteret fognak létrehozni a helyszínen, ami már idén nyáron elkészül – újságolta az elöljáró. Mindemellett egy napközi megépítését is tervezik ott.
A telkek kiosztásával kapcsolatban már korábban elmondta nekünk, hogy ehhez el kell még fogadjon egy feltételrendszer az önkormányzat, ami a területek rendezését követően történik meg. Ennek alapján fogják odaítélni a telkeket.
Az Alkotmánybíróság ma megerősítette, hogy alkotmányos az a törvény, amellyel megduplázták a barnamedvére vonatkozó kilövési kvótát – jelentette be közösségi oldalán Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) országos elnöksége Ovidiu Popát, Radu Opreát és Marian Neacșut bízta meg azzal, hogy az alakulat nevében tárgyalásokat folytassanak a parlamenti pártokkal a PSD-kormány támogatását rögzítő megállapodásról.
Amerikai egyetemek, középiskolák, fogadócsaládok és pályaorientációs programok várják azt a 44 diákot, akik a Márton Áron Főgimnázium Marci2US programjának első résztvevőiként utazhatnak az Egyesült Államokba.
Medve jelenéte miatt figyelmeztették Ro-Alert üzenetben a Csíkszentlélek községhez tartozó fitódiakat szerda délután.
Hallgatólagosan elfogadta szerdai ülésén a képviselőház a Románia és a Moldovai Köztársaság egyesüléséről szóló törvénytervezetet.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök szerint a bizalomhiány a romániai társadalom „legsúlyosabb deficitje”, a legnagyobb gond pedig az, hogy az állam intézményein keresztül nagyon gyakran semmibe veszi az állampolgárt.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) vállalja a kormányzást és Sorin Grindeanut javasolja miniszterelnöknek.
A múlt évben 9399 lej volt a romániai háztartások havi átlagjövedelme, 13,6 százalékkal nagyobb mint 2024.ben; a kiadások átlagösszege 8037 lej volt, ami a jövedelem 85,5 százalékát jelentette.
Sárga jelzésű viharriasztást adott ki szerdán az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) Erdély, Moldova, Dobrudzsa, Munténia, és Olténia 23 megyéjének egyes térségeire.
Naponta 800 munkás, több mint 700 munkagép dolgozik a Marosvásárhely-Nyárádszereda autópálya-szakasz építésén, ahol már elkezdték az aszfaltozást – közölte Horațiu Cosma, a szállításügyi minisztérium államtitkára a közösségi oldalán.
szóljon hozzá!