
Hamarosan a városban is látni lehet az elektromos buszokat
Fotó: Rab Zoltán
Már megérkezett Marosvásárhelyre 27 elektromos autóbusz, de egyelőre nem lehet azokat beüzemelni, mert a közszállítási vállalatnak nincs szerződése az áramszolgáltatóval. Jövő év elején azonban már ki fogják őket próbálni – mondta el Portik Vilmos alpolgármester, aki RMDSZ-es társaival együtt számolt be arról, hogy milyen fontos döntések várhatóak a novemberi soros tanácsülésen.
2022. november 24., 15:302022. november 24., 15:30
2022. november 24., 16:092022. november 24., 16:09
A novemberi soros ülésen többek között arról döntenek az önkormányzati képviselők, hogy szombaton és vasárnap, valamint ünnepnapokon ingyenes legyen a városi buszok használata. Ezt Portik Vilmos alpolgármester jelentette be, akitől azt is megtudtuk, hogy
A beüzemelésüket egyelőre akadályozza, hogy a közszállítási vállalatnak nincs még szerződése az áramszolgálatóval, így nem tudja a buszok akkumulátorát feltölteni. A töltőállomások készen vannak, amint használhatóvá válnak, megjelennek az elektromos buszok is a városban. Mint az alpolgármester elmondta, előre láthatóan januárban próbaüzemmódban lesznek, hiszen ki akarják próbálni, hogy milyen távolságokat tudnak megtenni két töltés között.
Az RMDSZ marosvásárhelyi elnöke, Kovács Mihály Levente ezt kiegészítve mondta, folyamatosan azon dolgoznak, hogy élhető város legyen Marosvásárhely, ezt szolgálja a hétvégi ingyenes buszozás bevezetése is. Ezzel az a céljuk, hogy népszerűsítsék a tömegközlekedést, arra biztassák a vásárhelyieket, hogy hagyják otthon a személygépkocsit és közlekedjenek autóbusszal.
Azt szeretnék, ha még többen használnák a tömegközlekedést
Fotó: Haáz Vince
Az RMDSZ-es önkormányzati képviselők frakcióvezetője, Frunda Csenge arról számolt be, hogy
A szeptemberben elkezdődött tanévben is biztosítani fogják a diákok ösztöndíjait, támogatva a jól tanuló diákokat.
A sajtótájékoztatón jelen volt Iszlai Tamás tanácsos is, aki részletesen elmondta, hogy miért fontos az általános városrendezési terv, amelyet szintén a novemberi soros ülésükön fogadnak el az önkormányzati képviselők.
A romániai polgárok valamivel több mint fele (50,4 százalék) úgy véli, hogy az Európai Unió és az Egyesült Államok közötti feszültségek körülményei között Romániának egyensúlyt kellene fenntartania a két partner között – derül ki egy felmérésből.
Öt székelyföldi helyszínen mutatják be Demeter Szilárd Hazaszótár című könyvét március 14-20. között.
Nicușor Dan államfő és Volodimir Zelenszkij ukrán elnök csütörtökön aláírták a két állam közötti stratégiai partnerségről szóló közös nyilatkozatot a Cotroceni-palotában.
Idén is elindul a Székely Gyors és a Csíksomlyó Expressz a csíksomlyói pünkösdi búcsúba a Kárpáteurópa Utazási Iroda és a MÁV Személyszállítási Zrt. szervezésében – közölték a szervezők csütörtökön Budapesten, sajtótájékoztatón.
A pénzügyminisztérium azt javasolja, hogy a kormány 2026 végéig hosszabbítsa meg a gázolaj árának kompenzálását a közúti fuvarozók számára. A tervezet szerint 2026. április 1. és december 31. között literenként 85 banis támogatást kapnának a fuvarozók.
Stabilitási prémium a fiataloknak, támogatás a munkáltatóknak és több online szolgáltatás – több ponton is változott a munkanélküli-biztosítási rendszer.
Nicușor Dan államfő csütörtökön fogadta Volodimir Zelenszkij ukrán elnököt.
Lehűlés és csapadék érkezik március második felére, felváltva az eddigi igazán száraz és szokatlanul meleg időszakot – jelzik előre a meteorológusok.
Egyes töltőállomásoknál 9 banival drágult csütörtökön a standard benzin, elérve a 8 lej 40 banis literenkénti árat. De ezúttal nem önmagában a drágulás a meglepő, azt ugyanis megszokhattuk már.
A Székelyföldről utazók által leggyakrabban használt repülőterek egy részén már enyhítették a kézipoggyászban szállítható folyadékokra vonatkozó szabályokat: bizonyos feltételek mellett akár kétliteres kiszerelésben is vihető folyadék a fedélzetre.
szóljon hozzá!