
Képünk illusztráció
Fotó: Veres Nándor
Túl sok tűzesetet okoznak mostanában az improvizált, illetve helytelenül használt elektromos berendezések, amelyek rövidzárlata miatt lakások, gazdasági épületek gyulladnak ki – figyelmeztetnek a tűzoltók.
2022. október 20., 15:112022. október 20., 15:11
2022. október 20., 15:332022. október 20., 15:33
Ahogy a Maros megyei tűzoltóság sajtóosztálya beszámolt róla, csütörtök hajnalban Szovátán kellett közbelépniük a hivatásos és önkéntes tűzoltóknak, mivel tűz keletkezett két gazdasági melléképületben. Leégett egy harminc négyzetméteres raktár, valamint annak szomszédságában egy száz négyzetméteres épület, ahol 800 széna- és szalmabála semmisült meg. Személyi áldozatot nem követelt a tűz, amelynek a lakóházakra való átterjedését sikerült megakadályozniuk a tűzoltóknak. A tüzet rövidzárlat okozhatta – tájékoztatott a sajtószóvivő.
A Maros megyei tűzoltóság arra figyelmeztet, hogy
Ezért arra kérik a lakosságot, hogy figyeljenek az elektromos berendezések helyes használatára, mellőzzék az improvizált eszközöket, forduljanak szakemberhez, amennyiben meghibásodást észlelnek. Ugyanakkor a kémények tisztán tartása és szigetelése is fontos, akárcsak a megfelelő módon és megfelelő tüzelő anyagokkal történő fűtés, begyújtás a kályhákba.
Tarr Zoltán társadalmi kapcsolatokért és kultúráért felelős miniszter állami és miniszteri díjakat adott át a Társadalmi Kapcsolatokért és Kultúráért Felelős Minisztériumban augusztus 20. alkalmából.
Egy 35 éves, gyulafehérvári férfit őrizetbe vettek szerdán, miután a gyanú szerint szexuális kapcsolatot létesített egy 12 éves kislánnyal, akinek eltűnését augusztus 14-én jelentette be édesanyja.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat csütörtökön kiterjesztette az egy nappal korábban kiadott narancssárga jelzésű hőségriasztást, amely így nem 8, hanem 11 megyére érvényes a nap folyamán.
Szent István pontosan tudta, hogy országot alapítani nem egyetlen döntés, nem egyetlen csata, nem egyetlen törvény, országot építeni évek, évtizedek, évszázadok kitartó munkája – mondta Magyar Péter miniszterelnök csütörtökön Budapesten.
Katonai tiszteletadás mellett, Baka András köztársasági elnök, Magyar Péter miniszterelnök és Forsthoffer Ágnes, az Országgyűlés elnökének jelenlétében felvonták Magyarország nemzeti lobogóját az augusztus 20-i állami ünnepen, csütörtök reggel.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerdán elmondta, az Európai Bizottság szakértői véleményezték az egységes közalkalmazotti bértörvény tervezetét, és a pénzügyminisztérium és a munkaügyi minisztérium jelenleg dolgozik a javaslatok felülvizsgálatán.
A Tisza-kormány a következő költségvetési évig, 2027. január elsejéig szeretné letisztázni a határon túli magyarságra vonatkozó támogatáspolitikát – vázolta Kollai István magyarságpolitikáért felelős helyettes államtitkár szerda este Kolozsváron.
Visszahívtak a Lidl üzleteiből egy fehérjepudingot, mivel a termékben a gyomor- és bélrendszeri megbetegedéseket okozó Bacillus cereus baktérium jelenlétét mutatták ki – tájékoztatott szerdán az Országos Állategészségügyi és Élelmiszer-biztonsági Hatóság.
Augusztus 20-a nemcsak az államalapítás, hanem az egész magyar nemzet ünnepe, országhatároktól függetlenül. Különös nyomatékot kap ott, ahol a település neve, Szent Istvánnak szentelt temploma vagy kápolnája őrzi első királyunk emlékét.
szóljon hozzá!