Hirdetés
Hirdetés

Az együttműködés előtti akadályok elhárításáért mondott le tisztségőről az Arbor Vállalkozók Szövetsége elnöke

Az Arbor a választásokon Nagy Zoltán polgármester támogatására buzdított. Archív •  Fotó: Gergely Imre

Az Arbor a választásokon Nagy Zoltán polgármester támogatására buzdított. Archív

Fotó: Gergely Imre

Közleményben jelentette be Bajkó Tibor, hogy lemond a több mint hatvan, zömében gyergyószéki vállalkozást tömörítő Arbor Vállalkozók Szövetsége elnöki tisztségéről. Ezzel szeretne elhárítani minden akadályt az Arbor és a gyergyószentmiklósi polgármester közötti együttműködés elől.

Gergely Imre

2021. április 22., 15:542021. április 22., 15:54

Az Arbor Vállalkozók Szövetsége és Csergő Tibor András városvezető között már a tavalyi önkormányzati választások előtt nyílt konfliktus alakult ki, amikor a szervezet és annak elnöke, Bajkó Tibor a korábbi polgármestert, Nagy Zoltánt biztosította támogatásáról, és arra buzdította a gyergyószentmiklósi polgárokat, hogy Nagyra adják a voksukat. A mostani közlemény is utal erre, lényegében erre vezeti vissza a lemondás okát.

„Mint a legtöbb civil szervezet, a gyergyószentmiklósi székhellyel rendelkező Arbor is élt azzal a lehetőséggel, hogy különböző események kapcsán – legyen ez akár választási – nyilatkozatban ismertesse álláspontját. Ezen közlemények egyike nem nyerte el Gyergyószentmiklós mostani polgármesterének tetszését. Sőt, később sem tudott túllépni ezen. Az ezt követő időszak és a sajátos kommunikáció a polgármester részéről komoly válaszút elé állított. Meggyőződésem, hogy egy település érdekében, lakói életminőségének emelésében, fejlesztésének megvalósításában több szervezetnek – legyen civil, állami, egyházi – szorosan együtt kell munkálkodni. Egy ilyen összefogásban a legnagyobb szerep a helyi önkormányzatnak, a polgármesteri hivatalnak jut. Fontos, hogy ilyen esetben az összhang, a munkakapcsolat, a közös jövőtervezés a bizalom legmagasabb fokán működjön. Jelen pillanatban az Arbor és a városvezetés között nincs meg a jó együttműködés. A szövetség érdekeit és a szervezet fejlődésének fontosságát szem előtt tartva, lemondok az Arbor elnöki megbízatásáról. Ezzel a lépésemmel el szeretnék hárítani minden akadályt az Arbor és Csergő Tibor polgármester közötti együttműködés elől” – áll a közleményben.

Hirdetés

Szerettük volna Bajkó Tibort arra kérni, hogy bővebben fejtse ki a lemondásához vezető okokat. Bajkó elfoglaltságai miatt csütörtökön nem tudott kérdéseinkre válaszolni, de jelezte, hogy a napokban lesz alkalom a lemondás hátterének, az oda vezető okoknak az ismertetésére.

A polgármestert sikerült megszólaltatnunk. „Bajkó lemondása úri gesztus volt. Fölmérte ugyanis azt, hogy amikor egy vállalkozó politikai nyilatkozatot tesz egy gazdasági szervezet élén, akkor annak következményei lehetnek. Úgy vélem, ezt belátta, ezért gratulálok döntéséhez. Ugyanakkor úgy érzem, hogy az Arbor szövetségnél van egy megújulási folyamat, amelynek következtében gazdasági szervezet marad, nem pedig politikaiként fog megnyilvánulni a továbbiakban” – értékelt lapunknak Csergő Tibor polgármester.

Hirdetés
1 hozzászólás Hozzászólások
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. március 10., kedd

Növelné a kormány az önkormányzatoknak szánt forrásokat

A 2026-os költségvetés tervezetében a helyi közösségek fejlesztésére több mint 86,4 milliárd lejt irányoznak elő, 7,4 milliárd lejjel többet, mint 2025-ben, és ez az eddigi legnagyobb összeg, amit a helyi önkormányzatok támogatására szánnak.

Növelné a kormány az önkormányzatoknak szánt forrásokat
Hirdetés
2026. március 10., kedd

Félmillió lejes kárt is okoztak az online csalók Hargita megyében

Közel 130 online térben elkövetett csalást jelentettek a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányságon 2025-ben. A legnagyobb kár összege, amelyet online csalással csaltak ki az áldozatból, több mint 500 ezer lej.

Félmillió lejes kárt is okoztak az online csalók Hargita megyében
2026. március 10., kedd

Hivatalos látogatást tesz csütörtökön Romániában Volodimir Zelenszkij ukrán elnök

Hivatalos látogatásra Romániába érkezik csütörtökön Volodimir Zelenszkij ukrán elnök.

Hivatalos látogatást tesz csütörtökön Romániában Volodimir Zelenszkij ukrán elnök
2026. március 10., kedd

A közel-keleti helyzetről tárgyal a Legfelsőbb Védelmi Tanács

Nicușor Dan államfő összehívta szerdára a Legfelsőbb Védelmi Tanács (CSAT) ülését.

A közel-keleti helyzetről tárgyal a Legfelsőbb Védelmi Tanács
Hirdetés
2026. március 10., kedd

Sajtóforrás: harci repülőgépeket és katonákat küldene az USA Romániába a közel-keleti konfliktus miatt

Az Amerikai Egyesült Államok harci repülőgépeket és katonákat telepítene a Konstanca megyei Mihail Kogălniceanu-légibázisra az Iránnal fennálló háborús helyzet miatt – értesült a Digi24 hírportál különböző információs forrásokból.

Sajtóforrás: harci repülőgépeket és katonákat küldene az USA Romániába a közel-keleti konfliktus miatt
2026. március 10., kedd

Sajtóértesülés: még ezen a héten Bukarestbe jön Volodimir Zelenszkij

Hivatalos látogatást tesz Romániában március 12-én, csütörtökön Volodimir Zelenszkij ukrán elnök, amelynek során Nicușor Dan elnökkel találkozik – értesült a Digi24 hírportál.

Sajtóértesülés: még ezen a héten Bukarestbe jön Volodimir Zelenszkij
2026. március 10., kedd

Nyilvános a 2026-os állami költségvetés tervezete, lehet tanulmányozni

A 2026-os állami költségvetés tervezete 127,7 milliárd lejes, GDP-arányosan 6,2 százalékos deficitre épít – derül ki a pénzügyminisztérium által kedden közzétett dokumentumból, amely szerint 2027-re a GDP 5,1 százalékára csökken a deficit.

Nyilvános a 2026-os állami költségvetés tervezete, lehet tanulmányozni
Hirdetés
2026. március 10., kedd

Bojkottra készülnek a tanárok, veszélybe kerülhet a próbavizsgák megszervezése

Jelentős zavarokat okozhat az országos próba-képességvizsgák és a próbaérettségi lebonyolításában, hogy több mint 73 ezer tanügyi alkalmazott nem vesz részt a megszervezésükben.

Bojkottra készülnek a tanárok, veszélybe kerülhet a próbavizsgák megszervezése
2026. március 10., kedd

Tűz ütött ki egy lakóházban Libánfalván

Tűz ütött ki kedden egy lakóházban Libánfalván, a Fő utcában. Az épületből két gázpalackot hoztak ki a tűzoltók, és fennállt a veszélye annak, hogy a lángok két közeli lakóházra is átterjednek.

Tűz ütött ki egy lakóházban Libánfalván
2026. március 10., kedd

Történelmi pillanat: hetven év után visszatértek a fakó keselyűk Romániába

Megkezdődött a fakó keselyű romániai visszatelepítése: az első madarak március kilencedikén érkeztek meg a Fogarasi-havasokba. A Spanyolországból hozott példányokat az akklimatizációs időszak után fokozatosan engedik szabadon.

Történelmi pillanat: hetven év után visszatértek a fakó keselyűk Romániába
Hirdetés