
Illusztráció
Fotó: Barabás Ákos
A civil éberségnek köszönhetően rövid idő alatt rendőrkézre került egy fiatal, aki a gyanú szerint kedd délben két tettestársával behatolt egy csíkszeredai lakásba.
2017. április 19., 16:302017. április 19., 16:30
Az 1200 lejes kárral járó lopáshoz riasztott rendőrök a vizsgálat során megállapították, hogy három ismeretlen személy egy nő lakásából egy mobiltelefont és egy pénztárcát tulajdonított el.
A csíkszeredai rendőrkapitányságra kísért gyanúsítottat a 27 éves gyergyószentmiklósi B. R. személyében azonosították. Hamarosan két székelyudvarhelyi tettestársát – a 21 éves V. Z.-t és a 16 éves O. B.-t – is elfogták, hiánytalanul megtalálva náluk az eltulajdonított javakat.
A további vizsgálatok során kiderült, hogy a gyanúsítottak hétfőn egy másik nő lakásába is betörtek, azonban észrevették őket, így üres kézzel menekültek el – egyikük az ablakon, ketten a kijáraton át.
A fiatalokat őrizetbe vették, szerdán pedig minősített lopás és lopási kísérlet elkövetése miatt előállították őket a bíróságon, kérve előzetes letartóztatásba vételük elrendelését – számol be a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
Saját autója hátsó kerekei alá szorult és életét vesztette egy nő Vaslui megyében, miután nem állította meg rendesen a járművet a lejtős terepen.
Több ezren tüntettek csütörtök este a bukaresti Győzelem (Victoriei) téren az Ilie Bolojan vezette kormány ellen.
Tíz éves a helyi termelők támogatását felvállaló marosvásárhelyi Local Farmers’ Market, amelyet a Rákóczi lépcső alatti kis utcában szerveznek. Az idei első vásár január 16-án, pénteken lesz.
Nagyon meglepődtek a hatóságok, amikor több hüllőfajt, pitonokat, boákat, rendkívül ritka viperákat, tarantulákat, egy krokodilt és egy varánuszt fedeztek fel egy 12 négyzetméteres szobában Bihar megyében.
Nagy az aggodalom és a felháborodás is az egészségügyi és a szociális ellátórendszerben a kormány 10 százalékos költségcsökkentési terve miatt. Az érdekvédelem képviselője szerint éppen a jó szakembereket veszíthetik el az ágazatok, ha ez megvalósul.
Egy 59 éves nő életét vesztette, egy másik pedig megsérült csütörtökön, a Kolozs megyei Gyerőfalva és Körösfő között az 1-es országúton történt közúti balesetben; a balesetet okozó sofőr elhajtott a helyszínről.
Marosvásárhelyen csaknem ötszáz utca van és ezek csupán felében járnak a hókotró gépek. Soós Zoltán polgármester szerint a prioritás az, hogy a városi közlekedés folyamatos legyen, ne álljon le.
Nicușor Dan csütörtökön kijelentette, reménykedik abban, hogy 2026 elhozza a békét Európában, és Románia támogatja Donald Trump amerikai elnök erőfeszítéseit a gyors és tartós békét eredményező tárgyalásokra.
Marosvásárhelyen idén is megszervezik az ökumenikus imahetet, amikor a különböző felekezetű hívők más-más templomban gyűlnek össze igét hallgatni, imádkozni. Idén az imahét január 18-án, vasárnap kezdődik.
A tűzoltók helyszínelése nyomán kiderült, hogy nem gázpalack robbanása okozta a csütörtök délutáni bikfalvi balesetet.
szóljon hozzá!