
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Az idei mezőgazdasági év az egyik legszárazabb lehet, és különösen a szántóföldi növények sínylik meg az aszályt, mivel az ország nagy részén jelenleg szélsőséges talajszárazság tapasztalható – jelentette ki vasárnap az Agerpresnek az Országos Meteorológiai Szolgálat vezérigazgatója.
2024. július 28., 18:312024. július 28., 18:31
Elena Mateescu elmondta, hogy a leginkább érintett, szélsőségesen vízhiányos területek: Olténia, Munténia, Dobrudzsa, Moldva keleti és a Bánság nyugati része, illetve Körösvidék.
A szakember szerint a 2023. szeptember 1-jétől 2024. augusztus 31-ig tartó jelenlegi mezőgazdasági év eddigi 11 hónapjából hét hónap csapadékhiányos volt.
– jelentette ki.
Elmondta, hogy a Meteorológiai Szolgálat szakemberei gyakran adnak ki agrometeorológiai előrejelzéseket, de elemzik a hőstressz mezőgazdaságra jellemző intenzitását is. Emlékeztetett arra, hogy ha
A meteorológiai szolgálat előrejelzése szerint a július 27. és augusztus 2. közötti héten szinte az egész országban a megszokottnál melegebb lesz az idő.
Zivatarok, felhőszakadások is várhatók, és elszórtan jégeső is lehetséges.
Noha csak egy-két banival, de szerdán is magasabb árakat függesztettek ki egyes székelyföldi kutaknál, mint ami volt kedden.
Traian Băsescu a közel-keleti események kapcsán kijelentette, hogy Nicușor Dan államfőnek és Romániának „gyorsan, halogatás és habozás nélkül kell cselekednie”, annál is inkább, mert a jelek szerint az USA-nak szüksége van a konstancai támaszpontra.
A tél folyamán kialakult úthibák, kisebb-nagyobb kátyúk javítását hidegaszfalttal végzik az országutakon Hargita megyében. A nagyobb javításokra várni kell, és mivel nincs még költségvetés, egyelőre nem lehet tudni, hogy mire lesz pénz.
Nicușor Dan államfő összehívta szerdára a Legfelsőbb Védelmi Tanács (CSAT) ülését.
Meghalt egy katonai pilóta kedden a borceai légi támaszponton.
A csapadékmennyiséget tekintve az elmúlt öt év legjobb telén vagyunk túl, a környezeti adottságok jók a mezőgazdasági szezonkezdéshez. Gazdasági szempontból azonban ez már kevésbé mondható el, több okból sem.
A 2026-os költségvetés tervezetében a helyi közösségek fejlesztésére több mint 86,4 milliárd lejt irányoznak elő, 7,4 milliárd lejjel többet, mint 2025-ben, és ez az eddigi legnagyobb összeg, amit a helyi önkormányzatok támogatására szánnak.
Közel 130 online térben elkövetett csalást jelentettek a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányságon 2025-ben. A legnagyobb kár összege, amelyet online csalással csaltak ki az áldozatból, több mint 500 ezer lej.
Hivatalos látogatásra Romániába érkezik csütörtökön Volodimir Zelenszkij ukrán elnök.
Nicușor Dan államfő összehívta szerdára a Legfelsőbb Védelmi Tanács (CSAT) ülését.
szóljon hozzá!