
Fotó: Borbély Fanni
Az egyetemi évek zsebbe nyúlósak a szülőknek, főleg ha a gyerekük az albérletet választja a bentlakás helyett. Megnéztük a jelenlegi albérletárakat Csíkszeredában, illetve azt, hogy mennyibe kerül a Sapientia EMTE Csíkszeredai Karának bentlakása.
2024. szeptember 25., 18:142024. szeptember 25., 18:14
2024. szeptember 25., 22:142024. szeptember 25., 22:14
Jókora különbség van a bentlakás és a kintlakás ára között országszerte, nem különben Csíkszeredában. A Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem Csíkszeredai Karának bentlakását nemrégiben újították fel,
A 2024–2025-ös tanévben az egyetem 40 négyszemélyes és 50 három férőhelyes bentlakási szobát hirdetett meg, ami összesen 309 egyetemi hallgatónak tud biztosítani bentlakási lehetőséget. Ide előzetesen kellett jelentkezniük a hallgatóknak, és amennyiben időben adták le a bentlakási igényüket, még a szobaelosztást is kérvényezhették: hány személyes szobába szeretnének kerülni, illetve hogy kivel szeretnének a szobán osztozni.
Amennyiben a hallgatók felvételt nyertek az egyetem bentlakásába, annak nemcsak a diák, hanem a szülő is örülhet, ugyanis a Sapientia egyetem kifejezetten olcsón kínálja a bentlakásának szobáit. Az idei tanévben
A kintlakással már nem járnak ilyen jól a családok, az albérletárak ugyanis az elmúlt pár évben folyamatosan emelkedtek, főleg igaz ez az egyetemi városokra.
Fotó: Sapientia EMTE
Csíkszeredában jelenleg átlagosan egy garzonlakás bérlése havonta 1000 lejbe kerül, egy kétszobás lakásért pedig 1400 lejt kérnek a tulajdonosok. A háromszobás lakások havi díja legkevesebb 2000 lej, míg a négyszobásoké 2400 lej körül mozog.
Fotó: Sapientia EMTE
Fotó: Sapientia EMTE
Szívecskéket formázó kezek, lobogó zászlók, könnyek, mosolyok, kézfogások, kiabálások, énekszó, himnusz, megörökített pillanatok – ezeket tapasztaltuk az összenemzeti zarándokvonat sepsiszentgyörgyi fogadásán.
Több százezer ember védelmét biztosítják idén is a csíksomlyói nyeregben a tűzoltók, mentők, csendőrök és rendőrök. Mutatjuk, hol juthatnak segítséghez a zarándokok, és mit tehetnek a rosszullétek megelőzése érdekében.
Újabb elsőfokú (sárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el pénteken az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) több folyó vízgyűjtő területére.
Az Országos Szociális Felügyeleti és Kifizetési Ügynökség (ANPIS) átutalta az áprilisi gyermeknevelési pótlékok (gyerekpénz) kifizetéséhez szükséges összeget.
A heves esőzések és a patakokban felgyűlt hordalék miatt zavarossá vált a csapvíz Kovásznán, Barátoson, Pákén és Orbaiteleken. A szolgáltató ellenőrzi a vízminőséget, és arra kéri a lakókat, hogy a biztonság kedvéért egyelőre ne fogyasszanak belőle.
Romjaiból építették újjá a gyimesbükki Bethlen–Rákóczi-várat az ezeréves határon. A látványos épület péntek déli átadóünnepségének – amelyet a 30-as számú őrház előtt tartottak – az időjárás is kedvezett.
A Colectiv-ügyben elítélt katonai tűzoltók egyikét, Antonina Radut, aki négy évvel ezelőtt, az ítélet kihirdetése előtt elszökött Romániából, bebörtönözték egy moldovai börtönben, ahol a román bíróságok által kiszabottnál enyhébb büntetést fog letölteni.
Hantavírusgyanús esetet jelentettek Krassó-Szörény megyéből – közölte pénteken az Országos Közegészségügyi Intézet (INSP).
Robbanás történt a Mol tiszaújvárosi üzemében, egy ember életét vesztette, több súlyos sérült van – írja az MTI Magyar Péter miniszterelnök péntek délelőtti Facebook-bejelentésére hivatkozva.
Az elnöki hivatal pénteken bejelentette, hogy a PSD, a PNL, az USR és az RMDSZ aláírt egy megállapodást, amelyben vállalják, hogy a parlamenti ülésszak végéig elfogadják az új közalkalmazotti bértörvényt.
szóljon hozzá!