Fotó: Veres Nándor
Frissítette a rossz időre vonatkozó, korábban kiadott figyelmeztetését az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM). Hét moldvai megyére sárga riasztást adtak ki a havazás miatt.
2019. január 10., 14:182019. január 10., 14:18
2019. január 10., 14:192019. január 10., 14:19
A meteorológusok szerint a csapadékhullám Románia délnyugati részéről fokozatosan kiterjed a központi, a keleti és a déli országrészre is. Olténiában, valamint Muntenia és Moldva nagy részén helyenként jelentős havazásra kell számítani, friss hóréteg alakul ki. Dobrudzsában és Muntenia keleti részén havas eső, jegesedés várható. A keleti országrészben és a hegyvidéki térségekben megélénkül a szél, 50–60 km/órás széllökésekre is számítani lehet.
Buzău, Vrancea, Galaţi, Vaslui, Bákó, Neamţ és Iaşi megyére sárga riasztást adtak ki a havazás miatt. Ez csütörtök este tíz órától péntek délig érvényes – írja az Agerpres hírügynökség.
Veréb a fecskefészekben (Úzvölgye 1916–2022) címmel készült dokumentumfilm az úzvölgyi katonatemetőnél történt rég- és közelmúltbeli eseményekről. Novák Lajos és Szabó Imre alkotását most a Médiatáron lehet megnézni.
A brassói Cenk-felvonó és Panoráma étterem felújítási, átépítési munkálatai a végéhez közelednek, várhatóan a nyár folyamán nyitják meg a turisták előtt.
Számos kihágást tapasztaltak a Hargita megyei közlekedési rendőrök a Truck & Bus elnevezésű közúti ellenőrzési akció során május 5. és 11. között.
Zacher Gábor toxikológus szerint a dizájnerdrogok, különösen a „herbálként” ismert szintetikus marihuánaszármazékok rendkívül veszélyesek – hatásuk kiszámíthatatlan, és a kábítószeres halálozások feléért felelősek.
Leverték és összetörték az úzvölgyi katonatemető külső falára rögzített egyik tájékoztató táblát, ennek darabjait kedden találták meg. A Hargita megyei tanács és Csíkszentmárton önkormányzata a rongálás miatt büntetőfeljelentést tettek a rendőrségen.
Erdélyi előadás-sorozatot tart május 20-22 között, Raffay Ernő történész, volt honvédelmi államtitkár.
Színes programokkal, koncertekkel, kiállítással, főzőversennyel és kincskereső játékkal is várja a közönséget május 30. és június 1. között Torockón a Duna Napok programsorozata.
Megrongálták és árokba dobták az úzvölgyi katonatemető kerítésén elhelyezett információs táblák egyikét. A kárt kedden reggel fedezték fel, az ügyben ismeretlen tettes ellen feljelentést tettek.
A május 5. és 11. között végzett ellenőrzések során 1937 bírságot rótt ki az autópálya-rendőrség.
szóljon hozzá!