
Fotó: Országos Meteorológiai Szolgálat
Fagypont alá csökkent a hőmérséklet vasárnap hajnalban Csíkszeredában, ott volt a leghidegebb az egész országban.
2024. szeptember 08., 10:132024. szeptember 08., 10:13
Hatalmas eltérés volt Romániában a legalacsonyabb hőmérsékleti értékek tekintetében vasárnap kora reggel: míg Csíkszeredában mínusz 0,4, addig az ország délnyugati részén, Moldova Veche településen 22,1 Celsius-fokot mértek.
Csíkszeredát csak Bodzaforduló (1,1 Celsius-fok) és Gyergyóalfalu (2,1 fok) közelítette meg. Székelyudvarhelyen 7,9, Sepsiszentgyörgyön 4,3, Kézdivásárhelyen 5,8, míg Marosvásárhelyen 9,9 fok volt a legalacsonyabb érték.
Horațiu Potra zsoldosvezért csütörtökön egy dubaji járaton hozzák vissza az országba – értesült ügyészségi forrásokból az Agerpres hírügynökség.
Kártérítési pert indított a román állam Klaus Iohannis ellen egy nagyszebeni ingatlan felének jogtalan használata miatt.
A házi feladat intézményét módosító rendelettervezetet bocsátott csütörtökön közvitára az oktatási minisztérium.
Halálos baleset történt szerdáról csütörtökre virradóan egy kardói (Bihar megye) orvosi központ parkolójában.
A tegnapi hóeltakarítási munkálatokról készített egy videós összefoglalót a brassói területi útügyi igazgatóság, bemutatva, hogyan avatkoztak be Hargita és Kovászna megyében a havazást követően.
A következő hetekben olyan látvány várható, amelyre 13 évig nem lehet újra számítani, ugyanis a Szaturnusz különleges gyűrűrendszere majdnem teljesen éléről, egy pengevékony egyenesként fog látszódni.
Felháborodást keltettek a tanügyi szakszervezetek körében a kormány bércsökkentésről szóló intézkedési tervei. Eközben, az érdekvédelem képviselője szerint a pedagógusok ki vannak merülve a többlettanórák jelentette teher miatt.
A székelyudvarhelyi Tamási Áron utca aszfaltozása miatt csütörtökön több helyen korlátozásokra, forgalmi irányváltozásokra kell számítani.
Csütörtökön érkezik a diákok első ösztöndíja az idei tanévben, ezúttal szeptemberre és októberre is egyszerre utalják a pénzt. Székelyföldön mintegy százezer diák jogosult valamelyik ösztöndíjra, köztük mintegy ötven kiskorú, iskolába járó édesanya.
A bírák és ügyészek nyugdíjazási feltételeit szabályozó új törvénytervezet a korábbi 10 év helyett 15 éves átmeneti időszakot szab meg a nyugdíjkorhatár 65 évre növelésére.
szóljon hozzá!