
Fotó: Pinti Attila
Elképesztő bulit csapott Majka, Curtis és Nika szombat este a Tiltott Csíki Sör Manufaktúra által szervezett Tiltott Fesztiválon. A látványelemekkel gazdagon kísért fellépés az eddigi legtöbb érdeklődőt vonzotta Csíkszentsimonba.
2022. július 03., 02:572022. július 03., 02:57
2022. július 03., 09:212022. július 03., 09:21
Az erdélyi tehetségek napját tartották szombaton a Tiltott Csíki Sör Manufaktúra által szervezett Tiltott Fesztiválon. Ennek részeként többek között Játék-e a siker? címmel szerveztek előadást, amelyen tehetséges székely sportolókkal és vezetőkkel beszélgettek az elmúlt eredményes időszakról.
Fotó: Pinti Attila
Az esti órákban aztán a szórakozásé lett a főszerep, és noha a tervezettnél később léptek színpadra, Majka, Curtis és Nika bőven kárpótolta a rekordszámban összegyűlt rajongókat. A nagyszabású látványelemekkel, fény- és füstjátékkal, illetve lángcsóvákkal kísért telt házas koncerten egy emberként tombolt és énekelte együtt slágereiket a fellépőkkel a több ezer résztvevő. Majka a koncert végén úgy fogalmazott: biztosan sokáig emlékezni fognak a csíkszentsimoni fellépésre.
Fotó: Pinti Attila
A koncert után a fesztivál szervezői felfedték két nemzetközi meglepetésfellépő kilétét is: Boney M és Liz Mitchell augusztus végén, Thomas Anders, az egykori Modern Talking duó egyik tagja pedig szeptember végén koncertezik Csíkszentsimonban.
Július 9-én kézműves sörök napjával, illetve a Kowalsky meg a Vega koncertjével folytatódik a rendezvénysorozat.
Fotó: Pinti Attila
Fotó: Pinti Attila
Fotó: Pinti Attila
Fotó: Pinti Attila
Fotó: Pinti Attila
Fotó: Pinti Attila
Fotó: Pinti Attila
Fotó: Pinti Attila
Fotó: Pinti Attila
Fotó: Pinti Attila
Fotó: Pinti Attila
Fotó: Pinti Attila
Fotó: Pinti Attila
Fotó: Pinti Attila
Fotó: Pinti Attila
Fotó: Pinti Attila
Rendszerszintű hiányosságokra hívta fel a figyelmet egy elkeseredett hozzátartozó egy közösségi médiás bejegyzésében. A panasz nem a főorvos szakmai hozzáértését, hanem az empátia hiányát és a nem megfelelő tájékoztatást sérelmezi. Reagált a kórház.
Elfogadták szerdán Marosvásárhelyen a városháza alkalmazottainak csökkentéséről szóló határozattervezetet, amely alapján több mint kétszázzal kevesebb lett az állások száma. Papíron ugyan nagy a csökkenés, a valóságban azonban pár embert érint a változás.
Az RMDSZ politikai stabilitást és a kormányzás jelenlegi formátumban való folytatását akarja, Ilie Bolojan kormányfő vezetésével – jelentette ki szerdán Csoma Botond.
Újabb első- és másodfokú riasztásokat adtak ki a meteorológusok szerdán a rossz idő miatt: a magas hegyvidéken hóviharokra, az ország többi régiójában heves szélre kell számítani csütörtök reggelig.
A Richter-skála szerint 4-es erősségű földrengés történt szerdán 5 óra 28 perckor Buzău megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Videóüzenetben fordult a határon túli magyarokhoz Orbán Viktor miniszterelnök, aki közösségi oldalán közzétett bejegyzésében a választásokon való részvétel fontosságára hívta fel a figyelmet.
Radu Marinescu igazságügyi miniszter a Legfelsőbb Igazságszolgáltatási Tanács (CSM) ügyészi részlegének véleményezése hiányában Alex Florențát javasolja a DIICOT főügyész-helyettesi tisztségére, Marius Voineagot a legfőbb ügyész helyettesi posztjára.
Visszavonta a Realitatea Plus műsorszolgáltatási engedélyét az Országos Audiovizuális Tanács (CNA) – írja az Agerpres.
Az Egyesült Államokkal való stratégiai együttműködés fontosságát hangsúlyozta, valamint a gazdasági és energetikai kapcsolatok erősödéséről beszélt Orbán Viktor kedden Budapesten, J.D. Vance-szel közösen tartott sajtótájékoztatóján.
Több száz szankció, tucatnyi bevont jogosítvány és számos közlekedési bűncselekmény – ez a mérlege az ünnepi időszak rendőri ellenőrzéseinek Hargita megyében is.
1 hozzászólás