
Archív
Fotó: Gligor Róbert László
Nagy veszteségként élik meg, említik barátok, ismerősök, a nyárádmentiek Csípán Csaba elhunytát. A nyárádszentsimoni Csípán Pálinkaház alapítója a hétvégén egy tragikus kimenetelű autóbaleset következtében veszítette életét.
2021. május 18., 15:352021. május 18., 15:35
2021. május 18., 17:422021. május 18., 17:42
A közösségi oldalakon többen írták, hogy az önzetlenségéről, segítőkészségéről híres családapa nemcsak munkája, hanem egész élete révén példát mutatott, jó hírnevét vitte a nyárádmentieknek, erdélyieknek. Henn János színművész így búcsúzik tőle:
Csípán Csaba 2004-ben végezte el a nyárádszeredai kertészeti főiskolát, és akkor döntött úgy, hogy a gyümölcsterméséről neves Nyárád és Küküllő mente adottságait kihasználva pálinkát fog főzni. Pálinkabírálói tanfolyamot is elvégzett, hogy minél többet megtudjon a minőségi nedűről, amelynek készítését folyamatosan tökéletesítette. A Csípán Pálinkaház termékeit évről évre hazai és magyarországi neves versenyeken díjazták.
A háromgyermekes családapa tragikus autóbalesetben veszítette életét a hétvégén a Marosvásárhely és Balavásár közötti nemzetközi út székelyvajai szakaszán.
Mihai Dimian ügyvivő oktatási miniszter pénteken közölte, nem áll szándékában azt javasolni a kormánynak, hogy a diákoknak szociális ösztöndíj formájában nyújtott éves támogatás csökkenjen.
Románia lakónépessége 19,041 millió fő volt 2026. január 1-jén, 1829-cel kevesebb, mint egy évvel korábban – közölte pénteken az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Hűvösen indult a nap augusztus 28-án, és még a délelőtti órákban sem melegedett fel az elmúlt napokhoz hasonlóan az időjárás.
A román parti őrség határrendészei csütörtök este kutató-mentő műveletben vettek részt a Fekete-tengeren, miután tűz ütött ki egy Románia kizárólagos gazdasági övezetén áthaladó kereskedelmi hajón.
Ivóvízszolgáltatás szünetelésére kell felkészülniük Marosszentanna, Udvarfalva és Várhegy, valamint Gyulakuta, Kelementelke és Havadtő lakóinak.
Egy 68 éves férfi fulladt a tengerbe Eforiénál csütörtök délután, miután a nap folyamán háromszor is kimentették a hullámok közül a vízimentők, de újra és újra bement a vízbe. Eforie Nord strandjain vörös zászló van kitűzve, tilos a fürdőzés.
Az előzetes helyszíni vizsgálat során nem találtak robbanóanyag-maradványokat a Tulcea megyei Plauru település közelében fellelt dróndarabokon – közölte csütörtökön a védelmi minisztérium.
Egy ember fennakadt a nagyfeszültségű vezetékeken a marosvásárhelyi Szabadság és Méh utca kereszteződésében. Az érintettet végül biztonságban lehozták a tűzoltók, majd kórházba szállították.
Megbírságolt és a tevékenység felfüggesztésére kötelezett egy gyimesközéploki rendezvényszervezőt a Hargita Megyei Környezetőrség, mert nem volt meg a szükséges környezetvédelmi engedélye a mintegy négyszáz férőhelyes sátorban tartott eseményekhez.