
Fotó: Pinti Attila
Őrizetbe vett a rendőrség egy 28 éves oravicabányai (Oravița) férfit, aki elütött a gyalogátjárón egy 13 éves diáklányt, majd elhagyta a baleset helyszínét – tájékoztatta csütörtökön a Krassó-Szörény megyei rendőrség az Agerpres hírügynökséget.
2025. január 24., 13:042025. január 24., 13:04
A szerda délben történt balesetről azt követően értesítették a rendőrséget, hogy az elgázolt gyermek anyja jelentkezett lányával az oravicabányai kórházban.
A rendőröknek sikerült azonosítaniuk a baleset helyszínét elhagyó gépkocsivezetőt egy 28 éves oravicabányai férfi személyében.
A férfi autójában egy sztaniolfóliát és egy olívazöld színű, feltehetően pszichoaktív növényi anyagot tartalmazó tasakot találtak a rendőrük. A gyanú szerint a férfi ebből a szerből fogyasztott.
A férfit 24 órára őrizetbe vették, gondatlanságból elkövetett testi sértés, a baleset helyszínének elhagyása, alkohol vagy pszichoaktív szerek hatása alatti vezetés és drogbirtoklás miatt indítottak büntetőeljárást ellene. Az ügyet az oravicai ügyészség vette át.
Habos, fehéres szennyeződést jelent meg vasárnap délután a Nagy-Küküllő székelyudvarhelyi városi parkhoz közeli szakaszán – a helyi rendőrség vizsgálódik az ügyben.
Először szerveztek gyerek- és családnapot vasárnap Nagygalambfalván, amit egyebek mellett egy új játszótér és egy lépcsős vízesés felavatásával ünnepeltek meg. A sátrak között sétálva mindenki kedvére nassolhatott és programokból sem volt hiány.
A dohányzás továbbra is az egyik legsúlyosabb népegészségügyi kockázat, az új termékek népszerűsége a fiatalok körében pedig különösen aggasztó.
Egy friss felmérés szerint a romániaiak közel egyharmada úgy véli, hogy 2026 nehezebb év lesz 2025-nél.
Erős szélre, légköri instabilitásra és jelentős csapadékra figyelmeztető előrejelzést adott ki vasárnapra az ország több régiójára az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
A Duna-ház, a Duna Napok lelki kincseket adott a torockói, erdélyi magyarságnak, ezért – ha már „megkóstoltatták” velük – senki ne vegye el tőlük az összetartozás érzését – kérte Csécs Márton Lőrinc torockói unitárius lelkész szombaton Torockón.
Nicușor Dan szombaton a Románia Csillaga érdemrend nagykereszt fokozatával tüntette ki Nadia Comăneci-t a Cotroceni-palotában.
„Elítéljük a szabadkai zászlóégetést” – írta Tarr Zoltán társadalmi kapcsolatokért és kultúráért felelős miniszter a Facebook-oldalán szombat este közzétett posztban.
Közel 2900 lakossági bejelentésre reagált a rendőrség az elmúlt 24 órában, az országos ellenőrzések során pedig több mint 8400 szabálysértést állapítottak meg.
George Toderașc Galac megyei prefektus szombaton elrendelte a pénteki drónbecsapódás okozta károkat felmérő bizottság felállítását, miután az Országos Katasztrófavédelmi Bizottság gyorssegélyt hagyott jóvá az érintett családok számára.
szóljon hozzá!