
Fotó: Hegyi Zsuzsanna
Az aradi honvédtisztek felelősséget vállaló döntésének és vértanúságának 171-ik emléknapját megelőzően október 4-én tartottak ünnepséget a Kiss Ernő és Lázár Vilmos emléktáblájának, valamint Czecz János mellszobrának helyet adó gyergyószentmiklósi örmény katolikus templom kertjében.
2020. október 04., 13:072020. október 04., 13:07
„Bizony örömünnep és nem szomorú pillanat az aradi vértanúk emléknapja előtti tisztelgés” – mondta a fiatalokhoz szólva Kulcsár László, a Gyergyószentmiklósi Örmény Katolikus Egyesület elnöke, a vasárnap délelőtti szentmisét követő megemlékezésen.
– indokolta gondolatmenetét Kulcsár, majd Kiss Ernő honvéd altábornagy szavait idézve szólt a nagyközönséghez: „Istenem, az újkor ifjúsága egész ember lesz-e? Árpádok dicső szentjei virrasszatok a magyar ifjúság felett, hogy Krisztusé legyen a szívük és a hazáé az életük.”
Fotó: Hegyi Zsuzsanna
A megemlékezésen Sáska Zoltán Attila, Magyarország Bukaresti Nagykövetségének első titkára II. János Pál pápa, „Az igazság szabaddá tesz titeket” evangéliumi mondatával szólította meg a jelenlévőket. Elmondta, hogy „az igazság az, hogy úgy
A szabadság, hogy beszélhetünk róluk és példát meríthetünk hazafiságukból felér a kegyelemmel. Hozzátette: „mi halandó emberek mindig számolunk a kegyelemmel.
Végezetül azt kívánta mindenkinek, hogy kapjon elegendő kegyelmet az igazság kimondásához.
Az ünnepi beszédeket követően megkoszorúzták a Kiss Ernő és Lázár Vilmos plakettjével díszített emléktáblákat.
A rémhírek dacára egyelőre nem kell attól tartani, hogy a légitársaságok teljesen kifogynak az üzemanyagból. A kerozin árának emelkedése miatt azonban a tavalyhoz képest drágább lesz a repülés.
Lakóház gyúlt ki kedd este a csíktaplocai Hársfa utcában.
Találkozót kezdeményez Volodimir Zelenszkij ukrán elnökkel Magyar Péter leendő miniszterelnök. A Tisza Párt elnöke erről a Facebookon számolt be, miután fogadta Babják Zoltánt, Beregszász polgármesterét.
Kilép az RMDSZ bukaresti képviselőházi frakciójából Zakariás Zoltán, az EMSZ elnöke, és a továbbiakban független képviselőként folytatja tevékenységét. A Szövetség részéről becsületbeli lemondásra szólították fel.
Meghalt egy férfi kedden egy nagyszebeni tömbházlakásban kiütött tűzben. A 65 éves férfi elszenesedett holttestét a tűzoltók találták meg.
Legalább 882 millió forintot (2,4 millió eurót) fizet vissza a magyar vásárlóknak és 437 millió forint (1,2 millió euró) bírságot fizet be a költségvetésbe a Temu online piactér európai üzemeltetője a Gazdasági Versenyhivatal eljárásának következtében.
A hőmérséklet szerdától országszerte csökkenni fog, csütörtökön és pénteken pedig az évszakhoz képest szokatlanul hideg idő várható, a hőmérsékleti értékek 8–12 fokkal alacsonyabbak lesznek a többéves átlagnál.
Kompromisszumos költségvetést fogadott el Hargita Megye Tanácsa keddi, áprilisi ülésén. Bevételi oldalon 828 millió lejjel, kiadási oldalon 907 millió lejjel számolnak. A két összeg közötti különbség egyensúlyba hozása még számos tényezőtől függ.
A Szociáldemokrata Párt (PSD), a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) és a Béke – Románia az első frakciói kedden benyújtották a parlamentben a bizalmatlansági indítványt.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) és a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) közös bizalmatlansági indítványát nagy valószínűséggel megszavazza majd a parlament, és a kormány megbukik – jelentette ki Tánczos Barna kormányfőhelyettes.
szóljon hozzá!