
Archív
Fotó: Boda L. Gergely
Az Erdélyi Magyar Nemzeti Tanács Maros megyei szervezete a marosvásárhelyi Bolyai téri Unitárius Egyházközséggel közösen emlékműsort tart a 13 aradi vértanú emlékére október 5-én 17 órától a Bolyai téri unitárius templomban.
2017. október 03., 18:402017. október 03., 18:40
A marosvásárhelyi RMDSZ október 6-án, pénteken 16 órától koszorúzással egybekötött főhajtással emlékezik a Postaréten, a 168 évvel ezelőtt kivégzett 13 aradi vértanúra.
A szászrégeniek péntek délután 6 órai kezdettel emlékeznek az aradi vértanúkra. Az Eugen Nicoară Művelődési Ház nagytermében sorra kerülő Élni mindörökkön című emlékesten fellép a művelődési ház Mini Csim-Bumm gyermekszínjátszó csoportja, a TesóOK gyerekegyüttes,a Csim-Bumm ifjúsági színjátszó csoportja, a kisfülpösi Verőfény néptánccsoport, valamint Géczi Jancsi, a Titán együttes zongoristája, Bondor Anna Renáta, a marosvásárhelyi Művészeti Gimnázium diákja és Gorbai Eszter marosvécsi diáklány. Szervező a Humana Regun Egyesület.
Nicușor Dan államfő hétfőn konzultál a parlamenti pártokkal az új kormány megalakításáról.
Hosszú restaurálási folyamat után felavatják május 22-én a gyimesbükki Rákóczi-várat. A nép körében Rákóczi-várként ismert erődítmény 2026-tól hivatalosan a Bethlen–Rákóczi-vár nevet viseli.
Jelenleg nincs olyan jogi ok vagy alkotmányos indok, amely megalapozhatná a lemondásomat – írja az MTI az Index hírportálon hétfőn megjelent, Sulyok Tamás köztársasági elnökkel készített interjút szemlézve.
A románok többsége úgy véli, hogy előrehozott választásokra van szükség, és ha jövő vasárnap tartanának parlamenti választásokat, a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) lenne az első helyen.
Ismét medvék miatt szólt a Ro-Alert több Hargita megyei településen vasárnap este. A vadállatok párzási időszaka miatt gyakrabban találkozhatunk velük.
A SAFE hitelprogramból Romániának jutó források több mint fele az országban marad, a jelenlegi piaci finanszírozásnál jóval kedvezőbb feltételek mellett – jelentette ki vasárnap a Digi24-nek Irineu Darău ügyvivő gazdasági miniszter.
A múlt év végén 28,63 millió aktív bankkártya volt forgalomban Romániában, ami 10,07 százalékos növekedést jelent 2025 júniusához képest – derül ki a Román Nemzeti Bank (BNR) összesítéséből.
Egy évvel a bányakatasztrófa után a parajdi árusok közül sokan már feladták, bezárták a boltokat. De van, aki még kitart.
Lehűlésre számíthatunk az elkövetkező napokban, jövő hét közepéig egy hideg légtömeg határozza meg térségünk időjárását – vetítette előre Elena Mateescu, az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) igazgatója a Digi24 hírtelevíziónak nyilatkozva.
Nicușor Dan államfő hétfőn a Cotroceni-palotában konzultál a parlamenti pártokkal az új kormány megalakításáról.
szóljon hozzá!