
Orvosi felügyelet alatt van az elgázolt medvebocs
Fotó: Marosvásárhelyi Állatkert
Javult az állapota, de még mindig nem eszik semmit az a medvebocs, amelyet csütörtökön este gázoltak el az Ákosfalva községhez tartozó Göcsön.
2019. november 25., 13:122019. november 25., 13:12
Mint arról a balesetet követően beszámoltunk, az elgázolt medvebocsot még csütörtökön este a marosvásárhelyi állatkertbe szállították, állapota akkor még válságos volt.
A Székelyhon érdeklődésére hétfőn a marosvásárhelyi állatkert állatorvosa, Benedek Barna elmondta, hogy a vadállatot még akkor este kivették a szállításra alkalmas, de egyébként kis méretű ketrecből. A baleset következtében semmije nem tört el, csak pár zúzódás van rajta.
Benedek Barna elmondta, hogy többször egyezettek már illetékes igazgatóságok és hivatalok képviselőivel is és arra jutottak, hogy amennyiben a vadállat helyrejön, nem viszik rezervátumba, hanem szabadon engedik. „Erről még korai most beszélni, hiszen
Kétségkívül jobban van, mint a balesetet követő napon, de nem tudni mikor kezd el táplálkozni. Külön helyre van zárva, ahol nyugodt lehet és reméljük, hogy felépül” – mondta el a szakember.
Medve jelenléte miatt figyelmeztették Felsőboldogfalva lakóit vasárnap délután. Az egyik helyi lakos autóból le is fotózta a településre betévedő nagyvadat.
Romániának egy állandó energetikai és logisztikai válságkezelő központra, egy országos energiabiztonsági diszpécserszolgáltra lenne szüksége, nem eseti válságülésekre, hogy ne érje felkészületlenül egy esetleges „olajvihar” – véli az AEI elnöke.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) a szavazatok 34 százalékával nyerne, ha vasárnap tartanák a parlamenti választásokat; a Szociáldemokrata Párt (PSD) támogatottsága 23, a Nemzeti Liberális Párté (PNL) 21 százalékos.
Tarr Zoltán, a társadalmi kapcsolatokért és kultúráért felelős miniszter a fehéregyházi látogatás után beszélt a Székelyhonnak az erdélyi fogadtatásról, valamint arról, hogyan alakul át átláthatóbbá a határon túli magyar támogatások rendszere.
Tavaly a kiadásaikat jövedelmükből fedező romániai háztartások alig 29,4 százaléka engedhetett meg magának egy egyhetes üdülést az otthonától távol, szemben a 2024-ben jegyzett 26,6 százalékkal.
Megnyitották vasárnap a fehéregyházi Petőfi Sándor Emlékhely új állandó kiállítását. Ekkor jártak először hivatalos látogatáson Erdélyben az új magyar kormány képviselői: Tarr Zoltán miniszter, valamint Kalla Zsuzsa államtitkár-helyettes.
Egy tucat halálos baleset volt tavaly a Maros és Hargita megyén is áthaladó 15-ös országúton, így a közlekedésügyi rendőrök vasárnap is razziáznak ezen az útszakaszon.
Két személygépkocsi ütközött össze vasárnap délután a Kovászna megyei Hídvég településen, a helyszín közelében fogalomkorlátozásra kell számítani.
Alkoholos befolyásoltság alatt vezetett több sofőrt a hétvégén Hargita megyében, a rendőrség bűncselekmény elkövetése miatt indított eljárás ellenük.
Az ukrajnai háború kezdetétől 33 esetben sértették meg orosz drónok Románia légterét – közölte vasárnap a védelmi minisztérium.
8 hozzászólás