
A Marosvásárhelyi Állatkert 1964. augusztus 23-án nyitotta meg kapuit a látogatók előtt.
2022. augusztus 25., 11:592022. augusztus 25., 11:59
A „születésnap” egy alkalom arra, hogy mindezt előtérbe helyezzék. Ezért az állatkert létesítésének ünnepét augusztus 27-én 9 órától éjfélig (12 óráig) tartják, lehetőséget teremtve a látogatóknak, hogy közelebb kerüljenek az állatokhoz, megismerjék viselkedésüket.
Több kifutóban látványetetés lesz a következő program szerint: 11 órától a gyűrűs farkú makik kifutójánál, 12-kor az oroszlánnál, 14-től a rózsás gödénynél, 15-től a galléros páviánnál, majd délután 5-től ismét a gyűrűs farkú makiknál, 18 órakor a kétpúpú tevénél, 19-kor az emunál, 20 órakor az ázsiai elefántnál, 21 órakor szintén az oroszlánnál, 22 órakor a bengáli fehér tigriseknél lehet végigkövetni az etetést.
Várják tehát az érdeklődőket a Marosvásárhelyi Állatkertbe augusztus 27-én, hogy együtt ünnepeljük meg a létesítésének évfordulóját.
(X – fizetett hirdetés)
Székelyföldre érkezik a Székely menyasszony című kiállítás, amely március 20-tól lesz látogatható Sepsiszentgyörgyön, majd április 29-től Csíkszeredában.
Közvitára bocsátotta kedden az oktatási minisztérium a 2026-2027-es tanévre vonatkozó bölcsődei és óvodai beiratkozások rendjét.
A pénzügyminisztérium elkészítette az üzemanyagárakkal kapcsolatos elemzését, és a kormány „a következő napokban” várhatóan dönteni fog a következő lépésekről – nyilatkozta egy keddi sajtóeseményen Alexandru Nazare pénzügyminiszter.
Sok százezer határon túli magyar állampolgár levélben adhatja le szavazatát az április 12-i magyar országgyűlési választásokra. „Éljenek a lehetőséggel” – erre biztat minden érintettet Szijjártó Péter.
Három utcában bővült a villanyhálózat Székelyudvarhelyen, másik két zónában pedig készülnek a tervek egy hasonló fejlesztésre. Az igény ennél jóval nagyobb, de sok helyszínen a magántulajdonban lévő utcarészek lehetetlenítik el a munkát.
Bár az elmúlt hetekben egyre inkább tavasziasra fordult az időjárás, a fagyok még nem értek véget. Kedden hajnalban Székelyföld teljes területén fagypont alá süllyedt a hőmérők higanyszála.
Újabb dróntámadásokat intézett a román határ közelében lévő ukrán civil infrastruktúra ellen Oroszország keddre virradóra, a Tulcea megyei Plauru térségében lehulló dróndarabokat észleltek.
A parlament költségvetési és pénzügyi bizottságaiban folytatódik kedden a 2026-os állami költségvetés tervezetének vitája.
A nyolcadikosok próba-képességvizsgájának második napján, kedden matematikából mérik fel a tanulók tudását.
Gyergyószentmiklós mindegyik lakónegyedében jellemző, hogy a lakók közterületeket foglalnak el, és azokat saját parkolóhelyként használják. A helyi rendőrség most akciót indít ennek megszüntetésére.