
Kádár Imola és Kolcza István
Fotó: Bodor Tünde
Negyedik éve szervezi meg a Mikó Imre Egyesület Segíts, hogy segíthessünk! elnevezésű adománygyűjtési akcióját, amellyel célja rászoruló családok karácsonyát igazi ünneppé varázsolni. Az első évben öt családot értek el, idén a kitűzött cél legalább a tavalyi teljesítményt megismételni, azaz legkevesebb húsz családnak örömöt szerezni.
2023. november 15., 16:142023. november 15., 16:14
Az idei adománygyűjtésről Kádár Imola, a sepsiszentgyörgyi Mikó Imre Egyesület elnöke beszélt az Erdélyi Magyar Szövetség székházában tartott sajtótájékoztatón, melyen Kolcza István, az EMSZ Kovászna megyei elnöke is jelen volt.
Az Erdélyi Magyar Szövetség mellett a MINTA ifjúsági szervezet és az Erdélyi Magyar Nemzeti Tanács is támogatja az egyesület akcióját – közölte a sajtótájékoztatón Kolcza István. Az EMNT és az EMSZ-tagok egyéni hozzájárulásaikkal segítik a kitűzött cél teljesítését.
A kezdeményezők nem csak pénzt, hanem édességet, játékokat, meleg ruhákat, lábbelit, tartós élelmiszereket is elfogadnak, de hogy az ünnep kerek legyen, fenyőfával és díszekkel is szeretnék megörvendeztetni a családokat.
– mondta Kádár Imola. Tavaly a bodoki pékségnek köszönhetően kenyeret is tudtak adományozni, a Diószegi pékség pedig kalácsot ajánlott fel az akcióhoz. Idén is szeretnének több céget szponzorként megszerezni ügyüknek.
Más az ünnep, miután láttad, hogy másnak milyen örömöt szereztél – mondta Kádár Imola
Fotó: Kádár Imola/Facebook
A negyedik éve tartó program néhány családot visszatérő módon segít, de újabbak jelentkezését is várják, ők személyesen, facebookon vagy telefonon is felvehetik a kapcsolatot Kádár Imolával. „Nagy öröm és felemelő érzés számomra, ha megtisztelnek bizalmukkal, mert látom, hogy sokaknak nem könnyű elfogadni a segítséget” – fogalmazott a Mikó Imre Egyesület elnöke. A szervezők azonban maguk is kutatást végeznek: többek között a sepsiszentgyörgyi speciális iskola tanítóival, osztályfőnökeivel konzultálnak, hiszen ők ismerik tanítványaikat, tudják, kik azok, akik valóban rászorulnak az adományra. Azonban nemcsak megyeszékhelyi családokat segítenek, tavaly például
Az adományokat az Erdély Magyar Szövetség Bánki Dónát utcai (36. szám) székházába lehet bevinni hétfőtől csütörtökig 9 és 15 óra között, pénteken 9 és 13 óra között, illetve a pénzbeli támogatást a Gróf Mikó Imre Egyesület (Asociatia Mikó Imre) számlájára lehet utalni. Számlaszám: RO71 OTPV 30000412835 RO 01. A kész csomagokat a szervezők december 20-22. között hordják ki.
A kezdeményezők szívesen fogadják azt is, ha valaki időt szán arra, hogy segítsen az adománycsomagok összeállításában, a ruhák szétválogatásában, a csomagolásban. Örvendetes módon évről évre egyre többen vannak ilyenek is, de „szeretnénk minél több fiatalt bevonni, mert ebben a technologizált világban jót tesz nekik, ha látják, hogy a hátrányos helyzetű családok gyermekei egyszerű dolgoknak is mennyire tudnak örülni.
– mondta Kádár Imola.
Az Erdélyi Magyar Szövetség ifjúsági szervezete, a MINTA is jótékony cél érdekében szervezkedik Marosvásárhelyen: immár tizennegyedik alkalommal hirdeti meg az Egy cipősdoboznyi szeretet elnevezésű akcióját. A kezdeményezés során cipősdobozokban elhelyezett ajándékokat gyűjtenek, melyeket a karácsony közeledtével (december 22-ig) Maros megyei gyermekotthonokba juttatnak el. A szervezők arra kérik a segíteni és ajándékozni vágyókat, hogy elsősorban játékokat, ruhákat, tartós élelmiszereket helyezzenek el az ajándékcsomagokban, a dobozokra pedig írják rá, hogy milyen korosztályú és nemű gyermeknek szánják azokat. Az ajándékokat a marosvásárhelyi Dózsa György utca 9. szám alatt, a Hangya épület harmadik emeletén, a 85-ös bejáratnál adhatják át az érdeklődők hétköznaponként, 10 és 14 óra között. A kezdeményezéssel kapcsolatos bővebb információt kaphatnak a 0762-248 687-es telefonszámon.
Megkezdődött a Nemzeti Liberális Pártban (PNL) az Adrian Veștea kormányát támogató párttagok kizárási eljárása, amelyet a párt új alapszabályának bukaresti törvényszéki bejegyzése után zárnak le – jelentette be Ionel Bogdan képviselő.
A keddi cotroceni-i konzultációk után egy pártközi megállapodáson alapuló kisebbségi kormány körvonalazódik, amelynek a megalakítását fel kell gyorsítani – közölte kedd este Nicușor Dan.
A kiskérődző-pestis elleni immunválaszt, azaz antitestek jelenlétét igazolták a laborvizsgálatok két különböző Hargita megyei legelőtesten tartott juhok néhány példányában. Az egyelőre még rejtély, hogy miként kerülhettek kapcsolatba a kórokozóval.
Több mint 2,25 milliárd euró érkezett Románia számlájára az országos helyreállítási terv PNRR keretében benyújtott negyedik kifizetési kérelem alapján – jelentette be kedden a Facebook-oldalán Dragoș Pîslaru.
Vegyék ki a barnamedvét a szigorúan védett fajok kategóriájából, és rugalmasabb kezelést tegyenek lehetővé azokban a tagállamokban, ahol a faj nem veszélyeztetett – ezekkel a kérésekkel fordult az Európai Bizottsághoz Tánczos Barna.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök a Nicușor Dan államfővel folytatott keddi egyeztetések után kijelentette, hogy két kisebbségikormány-változat képzelhető el, harmadik lehetőségként pedig egy „nagyon szűk többségű” kormány.
Jóváhagyta a Versenytanács a Carrefour Románia Pavăl Holding általi felvásárlását.
Tóvá alakult a marosvásárhelyi sürgősségi kórház mögötti parkoló a hétfő esti felhőszakadás után. A területre több környező telekről és a Molter Károly utcából is odafolyik az esővíz, ezért a leparkolt autók között nehéz bejutni a kórházba.
Az Európai Bizottság (EB) 2,25 milliárd eurót folyósított kedden Romániának az országos helyreállítási tervhez (PNRR) kapcsolódó negyedik kifizetési kérelem alapján.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion a keddi cotroceni-i konzultációk után kijelentette, hogy pártja nélkül nem lehet kormányt alakítani.
szóljon hozzá!