
A korábbi helyszínen már lebontották a kerítést, itt hamarosan elkezdődik az uszoda építése
Nem szűnik meg, új helyszínen létesül újra a gyergyószentmiklósi közösségi kert. A városháza kijelölte azt a területet, ahol várhatóan hetek belül elkezdődhet az ágyások készítése és a veteményezés. A parcellák igénylésekor előnyt élveznek azok, akik már évek óta részesei a közösségi kezdeményezésnek.
2019. április 14., 16:002019. április 14., 16:00
2019. április 14., 16:012019. április 14., 16:01
Azt már egy éve tudták a gyergyószentmiklósi Makkos utcai közösségi kertben kertészkedő tömbházlakók, hogy 2018-ban kertészkedhetnek utoljára a jégpálya mellett kialakított területen használatba kapott kis parcelláikon, hiszen a tervek szerint uszoda épül ott. Ez időközben már biztossá vált, hamarosan elindul az építkezés.
Nagy Zoltán, Gyergyószentmiklós polgármestere többször elmondta, szeretné, hogy a 2012-ben megszületett kezdeményezésnek nem lenne itt vége.
Itt lesz az új közösségi kert, a betont termőföld váltja fel
A napokban elkezdődött a területrendezés, amire elsősorban azért volt szükség, mert az ingatlan jelentős nagy része betonozott volt, deszka tárolására szolgált.
Amint a polgármester közölte: az új területen a parcellák igénylésekor azokat részesítik előnyben, akik már korábban, több éve kertészkednek. A fennmaradó parcellákat új igénylőknek fogják biztosítani.
A gyergyószentmiklósi önkormányzat hamarosan elindítja az igénylési időszakot, hogy még hasznos időben elkezdhessék a veteményezést az igénylők.
A Duna alacsony vízállása miatt a következő 24-72 órában elkerülhetetlenné válik a Paksi Atomerőmű teljes leállítása, ezzel a villamosenergia-termelés megszűnése - tette közzé honlapján az MVM Paksi Atomerőmű Zrt. csütörtökön kora délután.
Minden előkészítő osztályos kisdiák felszerelt iskolatáskát kap szeptemberben, Marosvásárhelyen – erről döntöttek az önkormányzati képviselők csütörtökön, amikor rábólintottak a helyi köztisztasági vállalat létrehozására is.
A szenátus jogi bizottsága csütörtökön több módosítással elfogadta a köztisztségviselők feddhetetlenségre vonatkozó jogszabályok módosításáról és kiegészítéséről szóló törvénytervezetet, amelyet szerdán a képviselőház már megszavazott.
Egy személyt kórházba szállították csütörtökön Bukarestben, miután két gépkocsi összeütközött az Iuliu Maniu sugárúton – közölte a fővárosi közlekedésrendészet.
A kormány csütörtökön 630 millió euró értékű hitelfelvételt hagyott jóvá a Brassó–Segesvár vasútvonal korszerűsítésére.
Szeptember elsejétől használhatják a páciensek az E-Sănătatea Mea országos digitális platformot – jelentette be csütörtökön az Országos Egészségbiztosítási Pénztár (CNAS) elnöke.
Elfogadta a kormány csütörtöki ülésén a mezőgazdaságban használt gázolaj jövedéki adójának támogatására szánt költségvetés kiegészítését.
Egyelőre nem állítják le a cernavodai atomerőmű 2-es reaktorát, mert üzemi paraméterei lehetővé teszik a biztonságos működés folytatását – közölte csütörtökön a Nuclearelectrica.
Több ezer juhtenyésztő tüntet csütörtökön Bukarestben az Országos Állategészségügyi és Élelmiszer-biztonsági Hatóság (ANSVSA) székházánál.
Már csak néhány banira van a március végi történelmi csúcstól az üzemanyagok ára, miután a forgalmazók csütörtökön is drágítottak. A gázolaj esetében a jövedéki adó szerdán elfogadott mérséklése eredményezhet árcsökkenést a következő időszakban.
szóljon hozzá!