
Sajtótájékoztatón számoltak be az akció eredményéről
Fotó: Borbély Fanni
Kétszázhúsz doboznyi ajándékot gyűjtöttek össze Csíkszereda lakói. A cipős dobozba zárt csoda néven futó kezdeményezés Magyarország Csíkszeredai Főkonzulátusának volt az ötlete.
2024. december 20., 12:102024. december 20., 12:10
2024. december 20., 12:112024. december 20., 12:11
Kétszázhúsz ajándékcsomagot állítottak össze Csíkszereda lakói a cipős dobozba zárt csodára keresztelt adománygyűjtő akció keretében. Sajtótájékoztatón ismertették a főkonzulátus kezdeményezésének részleteit, amelynek a Csíkszeredai Városháza és a Fun Fm is partnere volt.
Az akció során kétszászhúsz doboznyi adomány gyűlt össze
Fotó: Borbély Fanni
Sógor Enikő, Csíkszereda alpolgármestere szerint többnyire a főkonzulátus és a városháza munkatársai adományoztak, de szép számban gyűltek a város lakóitól is a felajánlások.
– emelte ki, majd hozzátette, a dobozokat a felhívás szerint karácsonyos ajándékcsomagolóval vonták be az adakozók, majd ráírták, hogy hány éves és milyen nemű gyereknek szóló tárgyakat rejt a doboz.
A dobozokba ruhanemű, édességek, játékok kerültek
Fotó: Borbély Fanni
Az összegyűjtött ajándékokat 51 családi típusú gyermekotthonba szállítják el, a megmaradt dobozokat pedig mélyszegénységben élő családoknak adományozzák. Dolhai István, Magyarország Csíkszeredai Főkonzulátusának főkonzulja köszönetet mondott az együttműködésért. Kiemelte, hogy már egy évvel ezelőtt is volt ilyen kezdeményezése a főkonzulátusnak, illetve a jövőben is terveznek hasonló adománygyűjtőket.
– emelte ki, majd hozzátette: szerinte egy közösségnek az erejét az mutatja, hogy hogyan tud gondoskodni a rászorulókon.
A felhívás szerint a dobozokat karácsonyi csomagolópapírral kellett bevonni
Fotó: Borbély Fanni
Bors Béla, Csíkszereda alpolgármestere személyes tapasztalatait osztotta meg a sajtó munkatársaival. Családjukban ugyanis az a szokás, hogy
A lakosok adományai mellett a Krajcáros bolthálózat száz kilogramm naranccsal járult hozzá az akcióhoz, illetve a Bookart könyvkiadó hatvan darab könyvet ajánlott fel.
Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter egyeztetésre hívta a lengyel PESA vasútijármű-gyártó vállalat képviselőit és hazai vasúti ágazat illetékeseit, miután kiderült, hogy 21 vadonatúj, korszerű vonatszerelvény vesztegel hónapok óta kihasználatlanul.
Közvitára bocsátották az 1990 januárja és 1992 december közötti diplomáciai dokumentumok titkosítását feloldó kormányhatározat-tervezetet – jelentette be a külügyminisztérium.
Újabb áremelésekkel indult a május, több töltőállomáson már 9 lej fölé emelkedett a benzin ára, miközben a gázolaj továbbra is 9,5–9,7 lej között mozog Romániában.
Fegyelmezettséget követelő felvonulások, egyszerű, de tartalmas kirándulások, kivonulások a szabadba, muzsikaszó kíséretében, gyöngyvirágot szedve – ilyenek voltak a régmúlt idők majálisai Székelyföldön.
Mínusz fokokat mértek május elseje hajnalán több székelyföldi településen, Csíkszeredában és Gyergyó térségében ismét erős lehűlés volt.
A 2., 4. és 6. osztályosok országos felmérőit május 12. és 28. között szervezik meg az oktatási minisztérium által jóváhagyott ütemterv szerint.
Megnövekedett autós forgalomra hívják fel a figyelmet a rendőrök az 1-es országúton, különösen a hegyvidéki területek felé.
Pósfai Gábort, a Tisza Párt operatív vezetőjét a rendvédelmet és sportot felügyelő és irányító Belügyminisztérium vezetésére, Melléthei-Barna Mártont, a Tisza Párt jogi vezetőjét pedig az Igazságügyi Minisztérium irányítására kérte fel Magyar Péter.
Földimogyorót vont vissza a forgalomból a Metro Cash & Carry áruházlánc, mivel a termékeknél az aflatoxin szintje meghaladta a megengedett határértéket. A vásárlóknak azt tanácsolják, hogy ne fogyasszák el, hanem vigyék vissza.
A különnyugdíjban részesülő közalkalmazottaknak 85 százalékkal csökken a különnyugdíjuk nem járulékalapú része, ha továbbra is dolgozni akarnak – jelentette be a csütörtöki sajtótájékoztatóján Dragoș Pîslaru ügyvivő munkaügyi miniszter.
szóljon hozzá!