
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Autóvezetőket, kerékpárosokat és gyalogosokat is ellenőriztek a rendőrök az elmúlt hét folyamán a közúti fegyelem növelésének érdekében. Hargita megyében összesen több mint 270 bírságot szabtak ki és 20 járművezetői engedélyt függesztettek fel.
2023. május 30., 13:502023. május 30., 13:50
Fokozott közúti ellenőrzést tartott országszerte a rendőrség május 22-28. között a balesetek fő okainak megelőzése érdekében. Az elmúlt egy héten a közúti szabályok betartását a közlekedés valamennyi résztvevője körében vizsgálták.
Gyalogosokra 29 bírságot róttak ki, és 19 kerékpárost is megbírságoltak.
Ezen felül 20 járművezetői engedélyt vontak be: tizenhatot gyorshajtásért, négyet pedig elsőbbségadás elmulasztásáért – összesíti a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
A bukaresti törvényszék szerdán helyt adott a Bolojan-ellenes csoport újabb keresetének, és felfüggesztette a Nemzeti Liberális Párt (PNL) június 21-i rendkívüli kongresszusán elfogadott határozatok végrehajtását.
Többszöri éjszakai medveűzés után szombaton kilőttek a Kézdialmás községhez tartozó Csomortánban egy faluba bejáró medvét – de ez csak egy a sok közül.
A Román Nemzeti Bank (BNR) szerint júniusban enyhén csökkent az éves inflációs ráta, az idei harmadik negyedévben pedig jelentősebb mérséklődés várható.
Dragoș Pîslaru ügyvivő munkaügyi miniszter szerdán bejelentette, hogy menesztette tisztségéből Alexandra Zarát, az Országos Fogyatékosságügyi Hatóság (ANPDPD) elnökét.
Előzetes letartóztatásba helyeztek Németországban egy román-moldovai kettős állampolgárt szélsőjobboldali terrorszervezet létrehozásának kísérlete miatt – tájékoztatott szerdán a Román Rendőrség.
Az első akkreditált doktori iskola, új mesteri és mérnöki képzések, modern laborok és épülő kampuszok jellemzik a Sapientia EMTE idei felvételi időszakát. Az egyetem vezetői Csíkszeredában ismertették a legfontosabb újdonságokat.
A fejlesztési minisztérium szerdán meghosszabbította a helyreállítási alapból (PNRR) finanszírozott beruházások elszámolási határidejét, és sürgeti az elszámolási kérések benyújtását.
Rövid ímélben értesítették Dolhai Istvánt, Magyarország Csíkszeredai Főkonzulátusának vezetőjét, hogy július végéig láthatja el főkonzuli teendőit.
Az ország nagy részére elsőfokú, sárga jelzésű viharriasztást adott ki szerdán az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM): a figyelmeztetés szerdán 37 megyére és Bukarestre, csütörtökön pedig 17 megyére és a fővárosra lesz érvényes.
szóljon hozzá!