
Fotó: Pinti Attila
Ketten megsérültek, amikor autóval ütközött egy motorbicikli, majd utóbbi egy kerékpárosnak sodródott kedd délután Csíkcsicsóban.
2022. július 05., 17:112022. július 05., 17:11
2022. július 05., 20:512022. július 05., 20:51
A Hargita megyei tűzoltóság rövid tájékoztatása szerint a kedd délután, az E578 jelzésű európai út csíkcsicsói szakaszán történt balesetben két személy sérült meg, őket kórházba szállították.
Fotó: Pinti Attila
Információink szerint egy motoros először a Volkswagen Sharan típusú személyautónak ütközött, majd egy, járdán lévő biciklist is elsodort. Az 52 éves motorost gerincsérüléssel szállította kórházba a mentőszolgálat, a biciklishez pedig a csíkszeredai tűzoltóság elsősegély-nyújtó egysége szállt ki – mondta el megkérdezésünkre a Hargita Megyei Mentőszolgálat munkatársa.
Fotó: Pinti Attila
A Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság tájékoztatása szerint az autót egy 45 éves csicsói nő vezette Csíkszereda irányába, amikor nekiütközött a csíkmadarasi motorkerékpáros. A 15 óra 30 perckor történt balesetben a motoros nekisodródott egy, a járdán kerékpárját toló 52 éves csicsói nőnek is. A vizsgálat szerint a Volkswagen vezetője nem fogyasztott alkoholt.
Első- (sárga) és másodfokú (narancssárga) árvízvédelmi készültséget rendelt el csütörtökön az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) az ország nagy részének folyóvizeire.
A romániaiak több mint fele biztos abban, hogy a biztonságról vagy háborúról szóló hírekben meg tudja különböztetni a valós információkat a hamisaktól – derül ki az Informat.ro és az INSCOP Research csütörtökön ismertetett felméréséből.
Módosította a Kovászna megyei Kereskedelmi és Iparkamara a vezető vállalkozások díjazási rendszerét, abból a meggondolásból, hogy egyes mutatók alapján sok cég eddig kizáródott a versenyből.
Összehangolt félretájékoztatási kampány zajlik a Facebookon az új közalkalmazotti bértörvény tervezetével kapcsolatban – állapította meg csütörtökön Dragoș Pîslaru ügyvivő munkaügyi miniszter.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) nem támogatja Eugen Tomac kijelölt miniszterelnök kormányának beiktatását – jelentette ki csütörtökön Ilie Bolojan.
Elfogtak a hatóságok egy nemzetközi körözés alatt álló ukrán állampolgárt a Calafat-Vidin híd díjfizető állomásának közelében, aki több mint 300 ezer eurót rejtett el egy kisbuszban.
Medve ólálkodott Marosszentgyörgyön, Hargita megyében pedig néhány órán belül több Ro-Alert figyelmeztetést is kiadtak.
Eugen Tomac csütörtökön kijelentette, hogy folytatni kell a Bolojan-kormány „jó kezdeményezéseit”, ugyanakkor sokkal világosabban kell kijelölni Románia közpolitikai prioritásait.
Eugen Tomac kijelölt miniszterelnök közölte, hogy csütörtök folyamán eljuttatja a pártokhoz a parlament elé terjesztendő kormányprogramot, és újabb konzultációt kezdeményez velük.
Őrizetbe vett két férfit a rendőrség, miután egy 68 éves férfi otthonából pénzt és telefont, az udvarról pedig egy személyautót tulajdonítottak el – tájékoztat a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
2 hozzászólás