
Fotó: Villám-Fulger Önkéntes Tűzoltó Egyesület
Székelykeresztúron parkoló autóra dőlt egy fa, míg Gagy és Etéd között az úttestet zárta el egy másik a szombati viharban. A szélsőséges időjárás a kisvárosban zajló rendezvényeket is megzavarta.
2021. augusztus 01., 13:402021. augusztus 01., 13:40
Két helyszínre is riasztották szombat esti vihar során a székelykeresztúri Villám-Fulger Önkéntes Tűzoltó Egyesület tagjait, így két csapatra oszolva indultak segíteni – tudtuk meg Szali Mózestől, a szervezet vezetőjétől. Mint mondta, egy nagyobb akácfa dőlt egy parkoló autóra a kisvárosban lévő Kossuth Lajos lakónegyedben, de az eset során személyi sérülés nem történt, csak anyagi kár keletkezett.
Fotó: Villám-Fulger Önkéntes Tűzoltó Egyesület
Mindemellett le kellett zárni az autós forgalmat Gagy és Etéd között, ahol egy méretes bükkfa zárta el az utat. Szerencsére itt sem sérült meg senki. Szali azt is kifejtette lapunknak, hogy a heves vihar riadalmat okozott a városnapok részvevői között is, ahol végül némileg eltolódva kezdődhettek el a beígért programok.
Nicușor Dan szerint Románia három-négy éven belül teljesítheti az euró bevezetéséhez szükséges feltételeket.
Lassult ugyan a növekedés, de még mindig magas a fertőző légúti megbetegedések száma Hargita megyében. A kisgyermekek körében sok az RSV-fertőzés, ami akár nagyon súlyos, intenzív terápiás ellátást igénylő megbetegedést is okozhat.
Nemzetpolitikáért felelős államtitkárként először látogatott Gyergyószentmiklósra Nacsa Lőrinc. Bejelentette, hogy a magyar kormány folytatja a Fogarasy Mihály Középiskola felújításának finanszírozását.
Technikai recesszióba került a romániai turizmus – nyilatkozta csütörtökön az Agerpresnek a Turisztikai Ügynökségek Országos Szövetségének (ANAT) alelnöke.
Szombaton rendezik meg Alsósófalván a 34. Hargita Megyei Farsangbúcsúztatót, ahol maskarások, táncosok és zeneszó tölti meg a utcákat. A felvonuló csoportok útvonalai a rendezvényhez készült térképeken követhetők, bármelyikhez lehet csatlakozni.
A helyi adók emelése ellen tüntettek csütörtökön az ország több városában a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) tagjai és szimpatizánsai.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) felszólította koalíciós partnereit, hogy hagyjanak fel a megszorító politikával, és az ország társadalmi és gazdasági realitásait figyelembe vevő strukturális reformok bevezetését támogassák.
Két, ötven év körüli férfit vettek őrizetbe Maros megyében, miután betörtek egy lakásba Sóváradon, ahonnan mintegy nyolcezer lej értékben loptak el tárgyakat.
Szakmai műhelyt szerveznek a neurodiverzitás jegyében Marosvásárhelyen péntek délután. A szervezők pedagógusokat, nevelőket, segítő szakembereket, edzőket, valamint minden érdeklődőt várnak, akit megszólít a téma.
A cél az, hogy közösen dolgozzanak a pályázati lehetőségek kiaknázásán, fejlesztési stratégiák kialakításán és a helyi közösségek támogatásán. Kovászna megye és Sepsiszentgyörgy a Potsa József Közösségfejlesztési Egyesületet keretében társul.
szóljon hozzá!