
Képünk illusztráció
Fotó: Illyés Tibor/MTI
Július végén megnyitják a forgalom előtt a Lugost Dévával összekötő autópályát, egy kisebb szakasz kivételével, amelyen átjárót kell építeni nagytestű emlősök számára – írja az Agerpres hírügynökség Răzvan Cuc szállításügyi miniszter közlésére hivatkozva.
2019. június 14., 09:512019. június 14., 09:51
2019. június 14., 09:522019. június 14., 09:52
A tárcavezető azt mondta, az A1-es autópálya részét képező Lugos–Déva sztráda 4-es szakaszának építője arról biztosította, hogy július végéig lezárják a munkálatokat. „Persze, van egy feltétel, és szeretném, ha nem értenének félre: ha annyit fog esni az elkövetkezőkben is, mint az elmúlt időszakban, amikor több mint 35 napon át esett, természetesen lassabban fognak haladni, mint most, amikor süt a nap és jól lehet dolgozni” – tette hozzá.
A miniszter szerint július végén egyszerre nyitják meg a forgalom előtt a 3-as és a 4-es szakaszt, így
A farkasok és medvék számára építendő átjáró 180 millió euróba kerül, a megtervezésére és kivitelezésére már kiírták a versenytárgyalást – mondta Răzvan Cuc, hozzátéve, hogy szigorúan betartják a környezetvédelmi előírásokat.
A 2026-os költségvetés tervezetében a helyi közösségek fejlesztésére több mint 86,4 milliárd lejt irányoznak elő, 7,4 milliárd lejjel többet, mint 2025-ben, és ez az eddigi legnagyobb összeg, amit a helyi önkormányzatok támogatására szánnak.
Közel 130 online térben elkövetett csalást jelentettek a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányságon 2025-ben. A legnagyobb kár összege, amelyet online csalással csaltak ki az áldozatból, több mint 500 ezer lej.
Hivatalos látogatásra Romániába érkezik csütörtökön Volodimir Zelenszkij ukrán elnök.
Nicușor Dan államfő összehívta szerdára a Legfelsőbb Védelmi Tanács (CSAT) ülését.
Az Amerikai Egyesült Államok harci repülőgépeket és katonákat telepítene a Konstanca megyei Mihail Kogălniceanu-légibázisra az Iránnal fennálló háborús helyzet miatt – értesült a Digi24 hírportál különböző információs forrásokból.
Hivatalos látogatást tesz Romániában március 12-én, csütörtökön Volodimir Zelenszkij ukrán elnök, amelynek során Nicușor Dan elnökkel találkozik – értesült a Digi24 hírportál.
A 2026-os állami költségvetés tervezete 127,7 milliárd lejes, GDP-arányosan 6,2 százalékos deficitre épít – derül ki a pénzügyminisztérium által kedden közzétett dokumentumból, amely szerint 2027-re a GDP 5,1 százalékára csökken a deficit.
Jelentős zavarokat okozhat az országos próba-képességvizsgák és a próbaérettségi lebonyolításában, hogy több mint 73 ezer tanügyi alkalmazott nem vesz részt a megszervezésükben.
Tűz ütött ki kedden egy lakóházban Libánfalván, a Fő utcában. Az épületből két gázpalackot hoztak ki a tűzoltók, és fennállt a veszélye annak, hogy a lángok két közeli lakóházra is átterjednek.
Megkezdődött a fakó keselyű romániai visszatelepítése: az első madarak március kilencedikén érkeztek meg a Fogarasi-havasokba. A Spanyolországból hozott példányokat az akklimatizációs időszak után fokozatosan engedik szabadon.
1 hozzászólás