
A székelygőzösben nem keletkezett jelentős kár, továbbra is közlekedik
Fotó: Székelykeresztúri Villám Önkéntes Tűzoltó Egyesület
Autónak ütközött a székely gőzös Rugonfalván hétfőn kora este. A baleset során személyi sérülés nem történt, de jelentős anyagi kár keletkezett.
2024. december 17., 12:112024. december 17., 12:11
2024. december 17., 16:282024. december 17., 16:28
Egy külföldi rendszámú autó ütközött össze a székely gőzössel a rugonfalvi vasúti átkelőnél hétfőn kora este – számol be Facebook-bejegyzésében a székelykeresztúri önkéntes tűzoltó egyesület.
Szali Mózes, a Székelykeresztúri Villám Önkéntes Tűzoltó Egyesület vezetője kérdésünkre elmondta, az autóban utazóknak szerencséjük volt, a vonat ugyanis lassan közlekedett, és az autó első része rongálódott meg az ütközés során, az utasteret nem érintette a szerelvény. Ennek köszönhetően
Az önkéntes tűzoltóság vezetőjétől azt is megtudtuk, a vonatban nagy kár nem keletkezett, így a sínek felszabadítását követően tovább tudott haladni, a székely gőzös közlekedését tehát nem befolyásolják a történtek.
A Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság megkeresésünkre arról tájékoztatott, hogy egy 66 éves, külföldi állampolgárságú férfi egy kisteherautóval közlekedett Rugonfalván, az utat átszelő vasúti átkelőnél azonban nem biztosított megfelelően, így nekiütközött a Székelyudvarhely–Segesvár útvonalon közlekedő R3547-es személyvonat. A baleset során személyi sérülés nem történt, de mind az autó, mind pedig a vasúti szerelvény megrongálódott. A helyszínre kiszálló rendőrök az autó sofőrjét és a mozdonyvezetőt is alkoholszondával tesztelték, amelynek eredménye szerint egyikük sem állt alkohol befolyása alatt a történtek idején. A 66 éves férfit 1485 lejes bírsággal sújtották, ugyanakkor eljárás is indult ellene.
A romániaiak közel fele megszüntetné az óraátállítást, míg valamivel több mint felük megtartaná a jelenlegi rendszert - derül ki az INSCOP Research március 2–6. között készült felméréséből.
Megugrott a tarlóégetések miatti tűzoltói beavatkozások száma Hargita megyében: márciusban 46 esethez riasztották az egységeket, tavaly ugyanebben a hónapban 28-hoz. A jelenség inkább a megye északi részén okoz gondot, noha teljes tilalom van érvényben.
Mozgalmas napokat tudhatnak maguk mögött a Hargita megyei tűzoltók: péntektől hétfőig több mint harminc esethez riasztották őket, ezek többségében sürgősségi ellátásra volt szükség, de tűzesetek és más veszélyhelyzetek is akadtak.
Több százezer eurót találtak a korrupcióellenes ügyészek a Román Közúti Hatóság (ARR) vezetője, Cristian Anton bukaresti és temesvári lakásán tartott keddi házkutatáskor.
Több Kovászna megyei termék is bekerült az egyik nagyáruház kínálatába, egy helyre csoportosítva a helyi készítésű árukat. Az AgroSIC emellett online értékesítési platformot fejleszt a kistermelőknek.
Öt juhot és két bárányt ölt meg egy medve, amely a háromszéki Maksa településen, a főút mentén fekvő gazdaságban tört be egy istállóba keddre virradóra.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) elnöke, Sorin Grindeanu „cinizmusnak” tartja, hogy a kormány késik az üzemanyagárak emelkedését mérséklő intézkedések elfogadásával.
Az elektronikus orvosi nyilvántartás idén nyártól lesz elérhető, és egy felhasználónév, valamint egy jelszó segítségével minden beteg hozzáférhet majd a saját digitális kórlapjához a mobiltelefonjáról, laptopjáról, számítógépéről vagy táblagépéről.
A Világbank jóváhagyott egy 650 millió dolláros hitelt Románia számára a kormány fejlesztési projektjeinek támogatására.
Tüntetést szervez kedden a fogyatékossággal élők ügyeivel foglalkozó országos tanács (CNDR) a fővárosi Győzelem (Victoriei) téren a fogyatékossággal élők juttatásának alacsony szintje és az adóztatásukat érintő legutóbbi változások miatt.
2 hozzászólás