
Az új köztéri illemhely nemsokára megnyílik
Fotó: Tamás Attila
Nemsokára megnyitják az első teljesen automatizált köztéri illemhelyet Csíkszeredában, amelyhez hasonlót egy lakótelepi felújítás során is elhelyeznek majd. Ugyanakkor a zöldségpiacon is egy korszerű közvécét alakítanak ki, és a későbbiekben a Fodor Sándor parkban és a központi parkban is lesznek hasonló létesítmények.
2024. április 19., 07:412024. április 19., 07:41
Már tavaly ősszel a helyére került, de a mellette lévő Gál Sándor téri új parkoló megnyitásával ellentétben még most sem üzemel Csíkszereda első teljesen automatizált, öntisztító köztéri illemhelye. A trafóházhoz hasonlító, zöldre festett betonépület rozsdamentes fémajtóval rendelkezik, amely
Kérdésünkre Bors Béla csíkszeredai alpolgármester azt mondta, május elején szeretnék használatba adni a közvécét, amelynek megnyitásához szükség volt a bejárat körüli terület aszfaltozására is – ehhez meg kellett várni a kivitelező aszfaltállomásának beindítását. Ugyanakkor az internetszolgáltatást is kell biztosítani, erre szerződést kötött a városháza.
Fotó: Tamás Attila
Az áfa nélkül 268 ezer lejbe került illemhely berendezése, a szaniterek rozsdamentes acélból készültek, amit mozgássérültek is igénybe vehetnek majd, és pelenkázót is tartalmaz.
A bejáratnál három nyelven, magyarul, románul és angolul jelenítik meg a használathoz szükséges információkat.
Mivel Csíkszereda nem kifejezetten bővelkedik közvécékben, hasonló automatizált létesítményt szerelnek fel majd a Nagy István festő sétány felújítása során is a lakóövezetben, de tervben van egy másik elhelyezése a korábban Ifjúsági parkként ismert Fodor Sándor parkban is, ennek felújítása és rendezése részeként – tudtuk meg az elöljárótól.
A városi zöldségpiac mellett tavaly vásárolta meg a helyi önkormányzat azt a korábban virágüzletként működő ingatlant, amelyben résztulajdonos volt. Ebben az épületben az alagsorban üzemelt egy közvécé, amelynek felújítása és átalakítása következik. Mint Bors Béla elmondta, az épület földszintjét szintén hasonló célokra alakítják át, ott korszerű illemhelyek lesznek, mozgássérülteknek kialakított résszel, pelenkázásra alkalmas helyiséggel, a tetőtérben pedig a piacgondnokság irodáit rendezik be.
Szintén nagy szükség van a központi parkban is nyilvános illemhelyre, ezt az elkövetkező években fogják létrehozni – ígérte az alpolgármester.
Több napja keresnek egy embert a Brassó megyei Viștea-víztározóban, egy tinédzser pedig a Szeret-folyóba fulladt bele hétfőn este Bákó megyében.
Hat megye kilenc településén okozott károkat a rossz idő hétfőn – közölte a belügyminisztérium Katasztrófavédelmi Főosztálya (DSU).
Országszerte több mint negyven ember szorult orvosi ellátásra hétfőn a kánikula miatt, közülük harmincegyet kórházba szállítottak.
Az elvesztegetett idő miatt most már egy hónap alatt kellene leszállítani a Fenyéd és Székelyudvarhely által közösen megpályázott buszokat, ez pedig nem megvalósítható. Van azonban egy újabb elképzelés a települések közötti járatok indítására.
Az ankarai NATO-csúcs alkalmat teremt arra, hogy a szövetségesek ismét kiemelt figyelmet fordítsanak a fekete-tengeri térség biztonsági helyzetére, valamint a drónincidensekre – közölte az elnöki hivatal.
A munkaügyi felügyelők ellenőrzik a napokban, hogy a munkáltatók betartják-e a rendkívüli hőség idejére előírt munkavédelmi intézkedéseket, és a jogsértéseket büntetni fogják – közölte hétfőn Mihai Uca, a Munkaügyi Felügyelőség vezetőhelyettese.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök szerint mérsékelni kell a politikai nyilatkozatok hangnemét, mert csak így folytatódhat érdemi párbeszéd a pártok között, és kerülhető el a kormányválság elhúzódása.
A nyári érettségire feliratkozott diákok 98,2 százaléka vett részt hétfőn a román nyelvből és irodalomból tartott írásbeli vizsgán – számolt be az oktatási minisztérium.
Megjelent hétfőn a Hivatalos Közlönyben az érettségi kötelező tantárgyából tartandó írásbeli vizsga egy nappal történő elhalasztásáról szóló miniszteri rendelet.
9 hozzászólás