
Fotó: Info Trafic/Imre Roland Levente
A zsúfolásig telt somostetői parkolóban két állomásozó személyautóra dőlt egy fa vasárnap délután.
2019. július 07., 18:462019. július 07., 18:46
A marosvásárhelyi Somostetőn egy Szeben és egy Kolozs megyei autóra dőlt a fa. A Maros megyei tűzoltóság sajtószóvivője, Cristian Virag elmondta, hogy egy bevetési járművel és hat tűzoltóval érkeztek a helyszínre, hogy eltávolítsák az összezúzott autókról a fát. Arról nem tudott beszámolni, hogy hogyan történt a baleset egy bárányfelhős, de nem viharos időben.
Az Info Trafic Facebook-oldalon megosztott fotókon az látszik, hogy a kidőlt fa mellett méteres farönkök vannak a földön, mintha valaki korábban kivágta volna azokat, de nem takarította volna el.
A Somostetőn, az erdőben a marosvásárhelyi polgármesteri hivatal alakította ki a parkolóhelyet, hogy helyet biztosítson a több száz autóval érkező helybélinek és más megyéből kirándulónak. Év elején a szakminisztérium képviselői is vizsgálódtak a helyszínen, azt állítva, hogy a városnak nem volt joga kivágni a fákat és parkolóhelyet kialakítani. Akkor hetekig azt volt a helyszínre kiírva, hogy aki ott parkol az tetemes bírságra számíthat.
A szűrés nem csak papíron vagy „gyönyörűen csomagolt” programokban történik – jelentette ki Alexandru Rogobete miniszter pénteken.
Középkorú férfira támadt rá egy medve pénteken délután a patakfalvi házának kertjében – az áldozatot kórházba szállították, a nagyvadat pedig kisvártatva kilőtték.
Hargita megye tiszteletbeli nagykövete lett Borbás Marcsi. A televíziós szerkesztő és műsorvezető a 2027-es év népszerűsítésében segíti a székelyföldi megyét, amikor Európa Gasztronómiai Régiója lesz – közölte a megyei önkormányzat sajtóosztálya.
Teljes megújulás előtt áll Gyergyószentmiklóson a Virág negyed déli része, ehhez azonban le kell bontani az engedély nélkül épített garázsokat. A tulajdonosoknak május végéig fel kell szabadítaniuk az elfoglalt közterületeket.
A kormány pénteki ülésén jóváhagyta a bírák és ügyészek nyugdíjazását szabályozó törvény módosítását, amely szerint az eredetileg 2026. január elsejei hatállyal beütemezett intézkedéseket a törvény hatálybalépésének napjától kell alkalmazni.
„1,5 millió euró értékű uniós támogatást nyertünk a csittszentiváni iskola fejlesztésére” – jelentette be közösségi oldalán Mezőpanit polgármestere, Bodó Előd Barna.
A kormány pénteken elfogadta a régi épületekre vonatkozó helyi adók, valamint a fogyatékkal élők által fizetendő helyi adók és bizonyos illetékek csökkentéséről szóló sürgősségi rendeletet.
Bővítette egészségügyi szolgáltatásait a csíkszeredai Multimed klinika azáltal, hogy a nemzetközi Affidea-klinikahálózat romániai csoportjának részévé vált. Az így újjászületett csíkszeredai klinikának avatóünnepségét pénteken tartották.
Összeomlott az 1784-ben épült, Szent György és Szent Miklós tiszteletére felszentelt ortodox fatemplom a Hargita megyei Székelyandrásfalva községhez tartozó Újlakon. Ezzel nem csupán egy épület dőlt össze, hanem egy műemlék is odaveszett.
Több mint hatvan házkutatást tartottak és hat embert őrizetbe vettek egy olyan adócsalási ügyben, amely a gyanú szerint építkezési cégeket érint, és Hargita, illetve Maros megyében is vizsgálatokat folytatnak.
1 hozzászólás