
Képünk illusztráció
Fotó: Pál Árpád
Maros, Hunyad, Bihar és Ilfov megyében tizenkilenc helyszínen tartottak házkutatást kedden a Maros megyei rendőrség munkatársai bizalommal való visszaélés gyanújával egy lízingszerződésekkel kapcsolatos ügyben. A házkutatást követően járművek, számos bizonyító erejű dokumentum, mobiltelefonok és pénzösszegek kerültek elő, amelyeket további vizsgálat céljából lefoglaltak.
2024. március 27., 20:112024. március 27., 20:11
2024. március 27., 20:382024. március 27., 20:38
A Maros Megyei Rendőr-főkapitányság közleménye szerint egy áruszállítással foglalkozó Maros megyei cég
A rendőrség közleménye szerint kilenc személyt hallgattak ki az ügyben, a bizonyítékok alapján pedig
Az 59 éves férfi ellen a büntetőjogi felelősségre vonás elkerülése vagy akadályozása céljából történő fiktív részvény- vagy üzletrész-átruházás, a társasági vagyonnal való visszaélés gyanújával is nyomoznak.
A nyomozás során kiderült, hogy a Maros megyei kereskedelmi vállalat, amelynek tevékenysége a közúti áruszállítás, 2023-tól napjainkig nem fizette a több céggel kötött lízingszerződések részleteit.
A közlemény szerint március 6-án hat házkutatást tartottak az ügyben, és lefoglaltak 90 járművet, amelyeket több marosvásárhelyi cég udvarán rejtettek el korábban a gyanúsítottak. A becsült kár 15 millió lejre tehető – írja a Maros megyei rendőrség sajtóközleményében.
Halálos baleset történt csütörtökön Szeben és Fehér megye határán, Szerdahely kijáratánál. A rendőrség szerint egy férfi autójával egy fának ütközött.
Nem mindennapi balesetet szenvedett csütörtök délben egy fiatal, marosvásárhelyi sofőr Predealon: autójával egy üdülőtelepi panzió tetejére csúszott rá az útról.
Az oktatási minisztérium tájékoztatása szerint csütörtökön mintegy 62 ezer óvodás és iskolás tanítása szünetelt vagy online formában zajlott a kedvezőtlen időjárási körülmények miatt.
Radu Miruță védelmi miniszter csütörtökön kijelentette, a Spartan típusú katonai repülőgéppel egy párizsi út költsége hozzávetőleg 30 ezer euró. Közlése szerint ez az összeg töredéke annak, amennyibe egy ugyanilyen út került Iohannis idején.
A pitești-i ítélőtábla csütörtökön jogerősen négy év letöltendő börtönbüntetésre ítélte Daniel Chițoiu volt minisztert gondatlanságból elkövetett emberölés miatt, a 2019 decemberében okozott halálos közúti baleset ügyében.
Az országos pirotechnikai ellenőrző akcióhoz csatlakozva a Hargita megyei rendőrség az elmúlt időszakban 1300 kilogrammnyi petárdát és tűzijátékot foglalt le, amelyből 885 kilogrammnyit Borszéken találtak.
Csütörtöki sajtótájékoztatóján Bogdan Ivan energiaügyi miniszter közölte: már tavaly szeptembertől tárgyalnak az energiaszolgáltatókkal a gázárplafon kivezetésének módozatairól, hogy 2026. március 31. után se emelkedjenek hirtelen a lakossági gázszámlák.
A rossz időjárásra való tekintettel a hatóságok egy sor ajánlást fogalmaztak meg a lakosság számára.
Az Országos Állategészségügyi és Élelmiszerbiztonsági Hatóság (ANSVSA) több mint nyolcmillió lejre szabott ki bírságokat az utóbbi egy hónapban végzett országos ellenőrzések nyomán.
Büntetőeljárás indult a salamási rendőrség épületében keletkezett tűz körülményeinek tisztázására. Bár a lángok jelentős kárt tettek a tetőzetben, az archívum és a technikai eszközök épségben maradtak. A rendőrök a községházán kaptak ideiglenesen helyet.
szóljon hozzá!