
Marosvásárhely központjában is fészkelnek a sirályok
Fotó: Haáz Vince
A forró aszfaltra, autók közé zuhantak Marosvásárhelyen a főtéri épületeken fészkelő sirálypárok repülni tanuló fiókái. A Milvus Csoport a napokban három madarat mentett meg.
2021. július 11., 09:192021. július 11., 09:19
Marosvásárhely központjában húsz pár sirály fészkel az épületek tetején. A helybéliek megszokhatták már, hogy igazi tengerparti hangulat van a város központjában, ahol nemcsak köröznek a madarak, hanem hangoskodnak is. A sárgalábú sirályok több, mint tíz éve telepedtek ide, és azóta tavasszal rendszeresen visszatérnek fészkeikbe.
A Milvus csoport tagjai rendszeresen figyelik a madarakat, hiszen nyáron megtörténik, hogy a repülni tanuló, szüleik nélkül még életképtelen fiókák kiesnek a fészekből. Visszahelyezésük igencsak bonyolult , részben, mert nagyon magasan vannak a fészkek, részben, mert a szülők nem fogadják kitörő örömmel az ember közeledését.
A napokban repülni tanuló sirályfiókákról érkezett bejelentés a Milvus csoporthoz. A nagyobbacska fiókák az autók közé zuhantak és a járókelők mentették meg őket. Pár napot a Milvus által működtetett Sérült vadállatok rehabilitációs központjában töltöttek, ám miután kiderült, hogy életképesek, és nem sérültek meg szabadon engedték őket egy Marosvásárhely melletti tónál. Itt, több sirály társaságában gyakorolhatják a repülést.
Nicușor Dan szombaton a Románia Csillaga érdemrend nagykereszt fokozatával tüntette ki Nadia Comăneci-t a Cotroceni-palotában.
„Elítéljük a szabadkai zászlóégetést” – írta Tarr Zoltán társadalmi kapcsolatokért és kultúráért felelős miniszter a Facebook-oldalán szombat este közzétett posztban.
Közel 2900 lakossági bejelentésre reagált a rendőrség az elmúlt 24 órában, az országos ellenőrzések során pedig több mint 8400 szabálysértést állapítottak meg.
George Toderașc Galac megyei prefektus szombaton elrendelte a pénteki drónbecsapódás okozta károkat felmérő bizottság felállítását, miután az Országos Katasztrófavédelmi Bizottság gyorssegélyt hagyott jóvá az érintett családok számára.
Kijött az elsődleges rendőrségi vizsgálat a szombat délután Brassó megyében bekövezett tragikus baleset után, amelynek következtében egy felnőttet és egy kiskorút próbáltak újraéleszteni, de csak előbbit sikerült, a gyermek életét vesztette.
Helyes testtartás, kanyarodási technikák, vészfékezés – többek között ezeket próbálhatják ki a gyakorlatban a hétvégi csíkszeredai motoros vezetéstechnikai képzés résztvevői. A tréning nem csak „újoncoknak” szól.
Nem sikerült a gyermek életét megmenteni a szombat délután Brassó megyében bekövetkezett baleset után, a nő viszont reagált az újraélesztésre és kórházba vitték.
Négy gyermek és öt felnőtt érintett abban a balesetben, amely szombaton délután következett be az 1-es országúton a Brassó megyei Sárkány és Mundra között, amikor három autó is összeütközött.
Záróvonalon fordult meg autójával egy sofőr, így szúrták ki a rendőrök Bukarestben. A vizsgálatok során kiderült, hogy a 44 éves férfit nemzetközileg körözik Ausztriában elkövetett lopások miatt.
Meghalt péntek este Szatmárnémetiben egy kétéves gyermek egy felfújható csúszdán. A hatóságok vizsgálják a tragédiát, a városháza pedig arról döntött, hogy a városnapok idején az események helyszínein található minden vidámparki játékot leállítanak.
szóljon hozzá!