
Képünk illusztráció
Fotó: Barabás Ákos
Gyergyószentmiklósról, Szentegyházáról és Székelyudvarhelyről is indulnak autóbuszok az úzvölgyi temetőért szervezett, kedden 18 órától tartandó csíkszeredai tüntetésre.
2019. június 17., 18:052019. június 17., 18:05
2019. június 17., 18:392019. június 17., 18:39
Gyergyószentmiklóson az Erdélyi Magyar Néppárt irodájában (Szárhegyi út 15–17. szám; tel.: 0266–361970, 0762–248705), Szentegyházán a 0740–436314-es telefonszámon, Székelyudvarhelyen pedig az EMNT-irodában (Vár utca 4. szám, tel.: 0266–210 575, 0762–248685) lehet jelentkezni.

Nem elég a politikusokra bízni az úzvölgyi hadi temető kérdésének rendezését, az Erdélyi Magyar Néppárt szerint közösség erejét is fel kell mutatni, mert nincs hová tovább hátrálni. Ezért tiltakozó megmozdulást szerveznek Csíkszeredában.
A kormány csütörtökön 20,028 millió lejt utalt ki a költségvetési tartalékalapból fogyatékossággal élő felnőttek bentlakásos központjainak és idősotthonoknak a finanszírozására.
Csak minden negyedik romániai tölti az idei nyári szabadságát külföldön, közülük 65 százalék Görögországot, Bulgáriát, Olaszországot vagy Törökországot jelölte meg úti célként – derül ki egy felméréséből.
Újabb nemzetközi járatot indít a Wizz Air a brassói nemzetközi repülőtérről: november 3-tól közvetlen összeköttetés lesz a spanyolországi Valencia és Brassó között.
Cseke Attila ügyvivő egészségügyi miniszter szerint a korábbi kormánykoalíció pártjainak engedniük kell az önérzetükből, amikor a politikai válság megoldásáról tárgyalnak.
A Csíkszereda utcáin megjelent lovak helyzete megoldódott: hazaterelték az állatokat, a tulajdonosukat pedig megbírságolták – közölték csütörtök délben a hatóságok.
A Richter-skála szerint 3,4-es erősségű földrengés történt csütörtökre virradóan, 1 óra 30 perckor Vrancea megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Elszabadult lovakat fotóztak csütörtök reggel Csíkszeredában. A haszonállatok több helyszínen is végigvágtáztak, többek között a Dedeman barkácsáruházzal szembeni zöldövezeten, valamint a Szent Kereszt Plébániatemplom környékén.
Néhány gyakorlati tanácsot tett közzé a kisgyermekes családok számára a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház szerdán, amelyeket a nyári időszakban ajánlott betartani.
Egy bank helyiségében gyulladhatott ki egy bankautomata Marosvásárhelyen szerda késő este. A helyszínre a helyi tűzoltóság hatolt be, kiszellőztették a füsttel telítődött teret, a tűzet eloltották.
szóljon hozzá!