
Fotó: Hargita megyei tűzoltóság
Öten sérültek meg, miután két autó összeütközött hétfő délután a Maros megyei Gödemesterházán – egyikük a roncsok közé szorult, az áldozatok közül ketten kiskorúak. A Hargita megyei tűzoltók is a helyszínre siettek.
2024. augusztus 12., 17:072024. augusztus 12., 17:07
2024. augusztus 12., 18:082024. augusztus 12., 18:08
A Hargita megyei tűzoltóság rövid közleménye szerint maroshévízi egységeik siettek a helyszínre egy műszaki mentővel és egy elsősegélynyújtó egységgel. A sérültek ellátásában a mentőszolgálat három egysége is segít.
Fotó: Hargita megyei tűzoltóság
Az áldozatok közül ketten kiskorúak (7, illetve 9 éves gyerekek), hárman pedig felnőttek (két férfi és egy nő). A sérültek eszméletüknél vannak, a mentőegységek kórházba szállítják őket.
Fotó: Hargita megyei tűzoltóság
Csaknem kétszáz ittas gépjárművezetőt szűrtek ki a közlekedési rendőrök az elmúlt két éjszaka egy országos ellenőrző akció során. További tizenhat sofőrnél tiltott szerek fogyasztását mutattak ki a tesztek.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat előrejelzése szerint vasárnap este nyolc óráig a Keleti- és a Déli-Kárpátokban, valamint Moldva északnyugati részén villámlásokkal és erős széllel kísért felhőszakadásokra és elszórtan jégesőre kell számítani.
Rekordszámú résztvevő indult a 7. Csíkszentkirályi Roncsderbin szombaton, a fő versenyszám, a rodeó győztesének kihirdetéséhez közel egyórás futamra volt szükség. Karnyújtásnyira volt a meglepetés, de Imre Róbert a negyedik derbigyőzelmét is behúzta.
Dróndaraboknak tűnő tárgyakat találtak szombaton Eforie Sudon és Eforie Nordon – közölték az Eforie Nord-i vízimentők.
Összesen 1679 közúti baleset történt az év első hat hónapjában az országban, ezekben 492-en meghaltak, 1384-en pedig súlyosan megsérültek – tájékoztatott szombaton a Román Rendőrség.
Meleg időre, hőségre és zivatarokra figyelmeztető előrejelzést adtak ki szombaton a meteorológusok Románia nagy részére.
Csak felvételről megmosolyogtató, élesben azért ennél durvább volt a helyzet, amikor egy fiatalember egy krosszmotorral menekült a rendőrök elől Ilfov megyében.
Kereken három Celsius-fokig esett vissza a hőmérséklet szombatra virradóan Csíkszeredában, ez volt az országos minimum augusztus 29-én a lakott települések sorában.
Másfél tonna 6 kilogramm és több mint 20 kilogramm közötti méretű ponty, amur és más ragadozó hal pusztult el a napokban az egyik homoródszentpáli horgásztónál. A jelentős kárt gázmérgezés okozta, a haltetemeket már elszállították.
szóljon hozzá!