
Fotó: Gyimesi közlekedési infó/Facebook
Közúti baleset történt Csíkszentmiklós közelében hétfőn délelőtt. A balesetben egy férfi sérült meg könnyebben.
2021. december 06., 13:592021. december 06., 13:59
2021. december 06., 15:242021. december 06., 15:24
Alina Maria-Ciobotariu, a Hargita megyei tűzoltóság szóvivője megkeresésünkre közölte, hogy a baleset 10 óra 45 perckor történt, a helyszínre riasztották a rohammentő-szolgálat csíkszeredai egységét is.
A balesethez kiszálló rohammentősöknek egy 24 éves férfit kellett ellátniuk, aki könnyebb sérüléseket szenvedett a bal felső karján. A férfi az ellátást követően visszautasította, hogy kórházba szállítsák.
Két autó ütközött össze a 12A jelzésű országút Csíkszentmiklóshoz közeli szakaszán. A balesetben két személy volt érintett – számolt be kérdésünkre Maria Plumbu, a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság sajtószóvivője. Tájékoztatása szerint egy 24 éves, Kolozs megyei férfi a 12A jelzésű országúton haladt autójával Csíkszentmiklós irányából Csíkszereda felé, amikor összeütközött egy kisteherautóval, amelyet egy 48 éves, szépvízi férfi vezetett. A baleset következtében az egyik sofőr megsérült és mindkét autó megrongálódott. A történtek idején a sofőrök egyike sem állt alkohol befolyása alatt. Az ügyben gondatlanságból elkövetett testi sértés miatt eljárás indult.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) volt elnöke, Elena Lasconi szombaton felszólította Nicușor Dan államfőt, hogy vállalja a felelősséget a döntéseiért, és ismerje el a romániaiak előtt, hogy hibázott.
Tíz jelentkezőből csupán háromnak sikerül első nekifutásra megszereznie a jogosítványt Maros megyében. Ez az átmenési arány mind a székelyföldi megyék közt, mind országos szinten gyengének számít. Hargita és Kovászna megyében jobbak az eredmények.
Meleg időre, helyenként kánikulára és kellemetlen hőérzetre, másrészt légköri instabilitásra vonatkozó figyelmeztetést adott ki az ország legnagyobb részére vasárnap az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Vasárnap kezdődik a csillagászati nyár, a napforduló romániai idő szerint 11 óra 24 perckor lesz – írta a HungaroMet Zrt. szombaton a honlapján.
Sulyok Tamás jogi eszközök alkalmazásával is harcolni fog a maradásáért, és azzal vádolta meg az új kormányfőt, hogy összeesküvést sző az állami intézmények feletti ellenőrzés megszerzésére.
Ilie Bolojan PNL-elnök szombaton benyújtotta jelöltségét a pártelnöki tisztségre, amiről a Nemzeti Liberális Párt (PNL) vasárnapi rendkívüli kongresszusa dönt.
Péntek délben a napenergia fedezte Románia villamosenergia-fogyasztásának mintegy 70 százalékát, ez azonban nem jelentett olcsóbb áramot a fogyasztóknak – állapította meg elemzésében Dumitru Chisăliță, az Intelligens Energia Egyesület (AEI) elnöke.
Tájékoztatót tartottak pénteken Sepsiszentgyörgyön az elektronikus nyomkövető fontosságáról, valamint a családon belüli erőszak áldozatainak elérhető segítségnyújtási lehetőségeiről.
Harminc köbméter faanyag eredetét nem tudta igazolni az a kereskedelmi cég, amelyet pénteken ellenőriztek a Hargita megyei rendőrök. A fát elkobozták, és 6000 lej értékben szabtak ki bírságot.
Sárga jelzésű hőségriasztást adott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) 15 megyére, köztük Maros megyére is. Székelyföld többi részét egyelőre nem érinti a kánikula, záporok és zivatarok azonban előfordulhatnak.
szóljon hozzá!