
Képünk illusztráció
Fotó: 123RF
Két autó ütközött össze Székelyudvarhelyen csütörtök délután, a baleset következtében egy személy megsérült.
2022. január 14., 14:072022. január 14., 14:07
Közúti balesethez riasztották a rendőröket a székelyudvarhelyi Tamási Áron utcába csütörtökön. A helyszíni vizsgálatok során kiderült, hogy
A baleset következtében a 24 éves férfi megsérült, őt a Székelyudvarhelyi Városi Kórházba szállították orvosi ellátásra. A helyszíni vizsgálatok során a rendőrök mindkét sofőr alkoholszondával tesztelték, melynek eredménye szerint egyikük sem fogyasztott alkoholt a balesetet megelőzően.
Az ügyben gondatlanságból elkövetett testi sértés miatt eljárás indult – olvasható a Hargita Megyei Rendőr – főkapitányság közleményében.
Nyilvánosságra hozták azt a megdöbbentő felvételt, amelyen jól látható, hogy teljesen zavartan közlekedik egy kamion az E60-ason. Mint a vizsgálatok során kiderült, a teherautó Kovászna megyei sofőrje ittas volt, őrizetbe is vették.
Július 1-jétől, szerdától a jelenlegi 4050 lejről 4325 lejre nő az országos bruttó minimálbér. Erről a március 12-én elfogadott 146-os számú határozatával döntött a kormány.
Már nem csak a véglegesítés előtt álló bértörvény-tervezet miatt nő az elégedetlenség az egészségügyben és a szociális ellátórendszerben, hanem a személyzethiány miatt fokozódó leterheltség miatt is. Általános sztrájkra készül az érdekvédelem.
Húsz megye hatvan településén és Bukarestben okozott károkat a kedd esti vihar – közölte szerdán reggel a katasztrófavédelmi főfelügyelőség (IGSU).
Közzétette kedden este a vagyonnyilatkozatát Nicușor Dan államfő.
A szaknak megfelelő kötelező tantárgy (matematika vagy történelem) írásbeli vizsgájával folytatódik szerdán az érettségi.
Az időjárás a következő négy hétben is többnyire a kánikula jegyeit fogja megtartani, miközben az ország nagy részén jelentős csapadékhiány várható az Országos Meteorológiai Szolgálat négyhetes előrejelzése szerint.
A minimálbér emelkedése miatt július elsejétől 202,5 lejről 216,25 lejre nő a bírságpont értéke – tájékoztatott kedden a közlekedésrendészet.
Rekord született: még nem fordult elő eddig az, hogy Kovászna megyében négy egymást követő napon vörös kódú, azaz a legmagasabb fokozatú riasztást adjanak ki a hőség miatt.
Medve jelenléte miatt figyelmeztették Ro-Alert üzenetben a csíkszeredaiakat kedd este.
szóljon hozzá!