
Fotó: Maros megyei tűzoltóság
Három mentőautóval szálltak ki az életmentők csütörtökön késő este Havadtőre, ahol két autó ütközött. A balesetben két személy életveszélyesen megsérült, egy harmadik is orvosi ellátásra szorult.
2022. december 09., 10:192022. december 09., 10:19
A Szováta-Marosvásárhely útvonalon fekvő Havadtőn súlyos baleset történt csütörtökön kevéssel 22 óra előtt. A megyei tűzoltóságtól kapott tájékoztatás szerint két autó ütközött. A helyszínre Marosvásárhelyről és Szovátáról is érkeztek életmentők.
Egyik utas beszorult a roncsok között, az ő kiszabadítása volt a tűzoltók egyik fő feladata. Mint megtudtuk a balesetben két személy súlyosan megsérült, egy harmadik kevesebbé, mindhármukat a marosvásárhelyi sürgősségi kórházba szállították.
Fotó: Maros megyei tűzoltóság
Nem állt meg a rendőrök jelzésére, belehajtott egy folyóba, majd autóját hátrahagyva gyalog menekült tovább egy 29 éves férfi, aki ittasan és jogosítvány nélkül ült volánhoz Neamț megyében. Végül egy erdős területen elfogták és őrizetbe vették.
Alacsony volt a részvétel a délelőtti órákban vasárnap a bukaresti időközi főpolgármester-választáson, ahol 17 jelölt verseng azért, hogy következő négy évben betöltse a Nicușor Dan államfővé választása nyomán megüresedett tisztséget.
Nicușor Dan hétfőn és kedden Franciaországban tartózkodik, és látogatásának második napján Emmanuel Macron elnök is fogadja az Élysée-palotában.
Személygépkocsival ütközött egy autóbusz vasárnap Sinaián. Két utas enyhe sérüléseket szenvedett.
Nicușor Dan kijelentette, hogy vasárnap a Nyugathoz tartozó Romániára és egy feddhetetlen jelöltre szavazott a bukaresti időközi főpolgármester-választáson.
Vasárnap Bukarestben főpolgármestert, Buzău megyében megyei tanácselnököt, a Dâmbovița megyei Găești városában, valamint kilenc megye 11 községében polgármestert választanak.
A Moldovai Köztársaság „megelőző jellegű, néhány órás” energetikai segítséget kért Romániától, miután péntek este és szombat reggel Oroszország támadást indított Ukrajna energetikai rendszere ellen.
Legutóbbi ülésén a kormány jóváhagyta 303 állás meghirdetését az uniós helyreállítási forrásokból épített bölcsődéknél – tájékoztatott szombaton az oktatási minisztérium.
Az idei első félévben 2472 személy szenvedett munkabalesetet Romániában, 17 százalékkal kevesebb, mint 2024 azonos időszakában; az áldozatok közül 32-en vesztették életüket, 59 százalékkal kevesebben, mint az előző év első hat hónapjában.
Szándékosan nekihajtott egy másik autónak, ezáltal egy 21 éves fiatalember, valamint annak egyéves és négyhónapos lánya életét oltotta ki az a 38 éves Ialomița megyei férfi, akit Nagy-Britanniában azonosítottak és vettek őrizetbe a hatóságok.
szóljon hozzá!