
Fotó: Udvarhelyszéki Közlekedési Infó Facebook-oldal
Két autó ütközött össze Farkaslaka Korond felőli kijáratánál hétfőn délután. A balesetben többen is könnyebb sérüléseket szenvedtek.
2022. november 21., 17:572022. november 21., 17:57
Egy 32 éves férfi a 13A jelzésű országúton haladt autójával Székelyudvarhely irányából Korond felé hétfőn délután, amikor Farkaslakán összeütközött egy 55 éves, Maros megyei férfi vezette autóval. A baleset következtében a két járművezető és utasaik – négy, 20 és 50 év közötti személy – is megsérültek, mindannyiukat kórházba szállították.
A két sofőrt a helyszínen alkoholszondával tesztelték, amelynek eredménye szerint nem fogyasztottak szeszes italt a történteket megelőzően. A baleset pontos körülményeinek meghatározása érdekében a nyomozás folytatódik – közölte kérdésünkre Maria Plumbu, a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság sajtószóvivője.
Érdeklődésünkre a Hargita Megyei Mentőszolgálatnál is megerősítették, hogy
Arról tájékoztattak, hogy egy személy szenvedett középsúlyos sérüléseket: őt fejsérüléssel és gerinctájéki fájdalmakkal vitték be a székelyudvarhelyi kórház sürgősségi osztályára. Rajta kívül a balesetben érintett további öt személyt is az udvarhelyi kórházba vitték a mentősök – noha a sérüléseik nem voltak túlzottan súlyosak –, ugyanis mindannyian igényelték a szakorvosi kivizsgálást.
Megkezdődött a felszíni, légi és víz alatti fenyegetések észlelésére alkalmas védelmi rendszer telepítése a konstancai katonai kikötőben – jelentette be kedden Mihai Panait altengernagy, a haditengerészet vezérkari főnöke.
Elhárították kedd délután azt a meghibásodást, ami miatt Sepsiszentgyörgy belvárosában, továbbá több egészségügyi intézményben is szünetelt a vízszolgáltatás.
Megműtötték a vadászrepülő-baleset pilótáját kedden, a beavatkozás sikeres volt, a pilóta teljes felépülése várható.
A korrupcióellenes ügyészség (DNA) kedden közölte, hogy bűnvádi eljárást indított Cristina Trăilă kormányfőtitkár-helyettes ellen befolyással üzérkedéshez nyújtott bűnsegély gyanújával.
Több mint 1500 köbméter faanyagot, négy járművet, két motorfűrészt és három fejszét foglalt le a Hargita megyei rendőrség az év első hét hónapjában. Az erdészeti ellenőrzéseken 93 bírságot is kiszabtak, összesen 342 ezer lej értékben.
Egyelőre nem születhet döntés a minimálbér összegéről, mert az annak megállapítását megalapozó jelentés csak október 20-áig készül el – közölte Dragoș Pîslaru ügyvivő munkaügyi miniszter kedden.
Az állatok bántalmazásától az elhanyagolásig számos ügyben intézkedtek a Hargita megyei állatvédelmi rendőrök az év első hét hónapjában. 24 büntetőeljárás indult, 217 kihágást állapítottak meg, és 12 veszélyben lévő állatot helyeztek menhelyre.
Elsőfokú (sárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el kedden az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) közel 20 megyében.
Viharokra figyelmeztető elsőfokú (sárga) riasztásokat adott ki kedden az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM). A figyelmeztetések Hargita, Kovászna és Maros megyére is érvényesek.
Az Oroszország Ukrajna elleni háborújának nyomán az idén januártól július végéig a Tulcea megyei lakosságnak a Katasztrófavédelmi Főfelügyelőség által kiküldött RO-Alert riasztások száma megközelíti a 2023 és 2025 között kiküldött riasztások számát.
szóljon hozzá!