
Fotó: Szentegyházi Önkéntes Tűzoltóság
Kigyúlt autóhoz és lángra kapott melléképülethez is riasztották az udvarhelyszéki tűzoltókat vasárnap délután.
2021. május 02., 16:482021. május 02., 16:48
Kalibáskőn egy lángra kapott autóhoz, ezt követően pedig egy kigyúlt melléképülethez kellett kivonulniuk a szentegyházi önkéntes tűzoltóknak vasárnap délután. A lövétei melléképületnél keletkezett tűzhöz a Hargita megyei tűzoltóság két egysége is kivonult. Mint megtudtuk, előbb egy füstölő gyúlt ki, majd a lángok átterjedtek a körülötte lévő melléképületre, a közeli lakóházban viszont nem keletkezett kár.
Fotó: Szentegyházi Önkéntes Tűzoltóság
„Az egyik egységünk már visszaért a kalibáskői autótűz helyszínéről, amikor újabb riasztást kaptunk, hogy Lövétén egy füstölő és egy melléképület gyúlt ki. A tüzet hamar sikerült megfékezni, nem terjedt át a lakóházra, és senki nem sérült meg” – számolt be érdeklődésünkre Balázs Pál, a szentegyházi önkétes tűzoltó-alakulat parancsnoka.
Fotó: Szentegyházi Önkéntes Tűzoltóság
A The Atlantic magazinnak adott interjút Donald Trump, az Amerikai Egyesült Államok elnöke a venezuelai elnök elfogása után. Ebben megfenyegette a venezuelai alelnököt, valamint bírálta a kolumbiai és mexikói vezetést.
Az elmúlt napok havazása és erős széllökései nemcsak vastag hótakarót hoztak Székelyföld-szerte, hanem több megyében áramkimaradásokhoz is vezettek, többek között Hargita megyében is maradtak ellátás nélkül fogyasztók.
Az elmúlt 24 órában 96 riasztás érkezett a hegyimentő szolgálathoz, amelynek munkatársai 97 személynek nyújtottak segítséget – tájékoztatott hétfőn a Salvamont.
17 428-ra csökkent azoknak a felhasználóknak a száma, akiknél szünetelt az áramszolgáltatás – közölte vasárnap este az energiaügyi minisztérium az országban sokakat érintő szolgáltatás-megszakadás állapotát ismertetve.
Dr. Balázsi Gábor székelyföldi származású, Egyesült Államokban élő fizikus, biofizikus és szintetikus biológus nemrég lelkendezve számolt be közösségi oldalán arról, hogy sikerült körbeutaznia a Földet. Emellett a rákkutatás helyzetére is rákérdeztünk.
Alexandru Rogobete egészségügyi miniszter bejelentette, hogy kiküldi a tárca ellenőrző testületét a konstancai megyei kórházhoz, és kérni fogja a foglalkozás-egészségügyi bizottságtól az orvosi ügyelet teljesítése alóli felmentések felülvizsgálatát.
Jó metaforája az „egyszer minden véget ér” érzésnek a Stranger Things, aminek befejezése vegyes érzéseket keltett a nézőkben. Ez már nem az a sorozat 2026 elején, amit tíz évvel ezelőtt a szívünkbe zártunk. Spoileres kiritika.
Elhunyt Bräutigam Gábor, a Kispál és a Borz, valamint a Kiscsillag alapító dobosa. A zenész 60 éves volt.
A múlt év első kilenc hónapjában 2024 azonos időszakához képest 8,8 százalékkal 48,993 millióra csökkent a vasúti személyszállítást igénybe vevő utasok száma – közölte vasárnap az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Az ország területének jelentős részére érvényes, narancssárga és sárga jelzésű riasztásokat adott ki vasárnap az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) a havazás miatt.
szóljon hozzá!