
Kitörött a villanyoszlop az ütközés következtében
Fotó: Facebook/Csíki Közlekedési Infó
Nem működik a Brassói úton található vasúti aluljáró jelzőlámpája, miután egy gépjármű nekicsapódott egy villanyoszlopnak Csíkszeredában, a Baromtér utcában. A vasúti átkelőnél a helyi rendőrség irányítja a forgalmat a probléma helyreállításának ideje alatt.
2023. január 20., 14:012023. január 20., 14:01
2023. január 20., 16:062023. január 20., 16:06
Egy 23 éves fiatalember a csíkszeredai Baromtér utcában haladt, amikor – a rendőrség első vizsgálatai szerint – nem az útviszonyoknak megfelelő sebességgel közlekedett, és
A baleset következtében a sofőr megsérült. A hatósági ellenőrzés során kiderült, hogy a férfi nem fogyasztott alkoholt a balesetet megelőzően, az ügyben gondatlanságból elkövetett testi sértés miatt indult eljárás – közölte lapunkkal Robert Costan, a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság helyettes szóvivője.
Már dolgoznak a helyreállításon
Fotó: Facebook/Csíkszereda Városháza
A megrongálódott villanyoszlop miatt
Bors Béla, Csíkszereda alpolgármestere Facebook-bejegyzésében arra kérte az útszakaszon közlekedő autósokat, bicikliseket és gyalogosakat, hogy legyenek körültekintők, sőt ha tehetik, kerüljék az érintett részt.
A helyi rendőrség irányítja a forgalmat a vasúti aluljárónál
Fotó: Székelyhon
A csíkszeredai városházától azt közölték, hogy a baleset villanyoszloptörést, illetve az alacsonyfeszültségű hálózaton vezetékszakadást okozott, ezért a Baromtér és a Vadász utcákban a javítási munkálatok ideje alatt szünetel az áramellátás.
Fotó: Facebook/Csíkszereda Városháza
A Mezőméhes községhez tartozó Mezővelkére vonultak a nagysármási tűzoltók szerda este, ahol egy lakóház tetőzete gyúlt ki.
A Perzsa-öböl térségében zajló háború és a Hormuzi-szoros forgalmának részleges lezárása az üzemanyagárak emelkedéséhez vezetett – jelentette ki szerda este Ilie Bolojan miniszterelnök.
Lélekemelő nagyböjti koncertre kerül sor a csíkdelnei Úr-kápolnában, a március 8-án 11 órától kezdődő szentmise után.
Vlagyimir Putyin orosz elnök jóváhagyta két kárpátaljai magyar hadifogoly elengedését a Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszterrel folytatott tárgyalásán szerdán Moszkvában.
Lenyűgöző hangszerrel egészült ki a sepsiszentgyörgyi Székely Nemzeti Múzeum. A Bartók Béla-terem új ékszerét Hankó Balázs, Magyarország kultúráért és innovációért felelős minisztere adta át, a zongorát pedig maga az alkotó szólaltatta meg először.
Kárp György 80 címmel különleges, zenés-vidám estére várják az érdeklődőket március 5-én, csütörtökön 18 órától a Szovátai Városháza dísztermében
A romániai lakások háromnegyede nincs pénzügyileg védve a természeti katasztrófák ellen, mivel a közel 10 millió lakóingatlan közül mindössze mintegy 2,4 millió rendelkezik kötelező biztosítással – jelentette ki a PAID vezérigazgatója.
Az oktatási minisztérium a Romániai Magyar Demokrata Szövetség kezdeményezésére új módszertant fogadott el a kisebbségi tankönyvek beszerzésére – számol be az RMDSZ sajtóosztálya.
Hivatali visszaélés miatt négy év letöltendő börtönbüntetésre ítélte szerdán a legfelsőbb bíróság Adrian Chesnoiu volt mezőgazdasági minisztert egy elcsalt versenyvizsgákkal kapcsolatos ügyben. Az ítélet nem jogerős.
Romániában 60 százalékkal csökkent a súlyos közúti balesetek száma 2019-hez képest, a halálos áldozatok száma pedig 30 százalékkal mérséklődött – jelentette ki szerdai sajtótájékoztatóján az Országos Rendőr-főkapitányság helyettes vezetője.
1 hozzászólás