
Kitörött a villanyoszlop az ütközés következtében
Fotó: Facebook/Csíki Közlekedési Infó
Nem működik a Brassói úton található vasúti aluljáró jelzőlámpája, miután egy gépjármű nekicsapódott egy villanyoszlopnak Csíkszeredában, a Baromtér utcában. A vasúti átkelőnél a helyi rendőrség irányítja a forgalmat a probléma helyreállításának ideje alatt.
2023. január 20., 14:012023. január 20., 14:01
2023. január 20., 16:062023. január 20., 16:06
Egy 23 éves fiatalember a csíkszeredai Baromtér utcában haladt, amikor – a rendőrség első vizsgálatai szerint – nem az útviszonyoknak megfelelő sebességgel közlekedett, és
A baleset következtében a sofőr megsérült. A hatósági ellenőrzés során kiderült, hogy a férfi nem fogyasztott alkoholt a balesetet megelőzően, az ügyben gondatlanságból elkövetett testi sértés miatt indult eljárás – közölte lapunkkal Robert Costan, a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság helyettes szóvivője.
Már dolgoznak a helyreállításon
Fotó: Facebook/Csíkszereda Városháza
A megrongálódott villanyoszlop miatt
Bors Béla, Csíkszereda alpolgármestere Facebook-bejegyzésében arra kérte az útszakaszon közlekedő autósokat, bicikliseket és gyalogosakat, hogy legyenek körültekintők, sőt ha tehetik, kerüljék az érintett részt.
A helyi rendőrség irányítja a forgalmat a vasúti aluljárónál
Fotó: Székelyhon
A csíkszeredai városházától azt közölték, hogy a baleset villanyoszloptörést, illetve az alacsonyfeszültségű hálózaton vezetékszakadást okozott, ezért a Baromtér és a Vadász utcákban a javítási munkálatok ideje alatt szünetel az áramellátás.
Fotó: Facebook/Csíkszereda Városháza
Újabb leprás megbetegedést igazoltak Kolozsváron – nyilatkozta pénteken az Agerpresnek a Kolozs Megyei Közegészségügyi Igazgatóság vezetője. Dr. Corina Criste elmondta, hogy a fertőzött személy kezelésre szorul, de a kilétét nem részletezte.
Romániában is kimutatták a H3N2 influenzavariáns több országban terjedő K alvariánsát – közölte pénteken az Országos Közegészségügyi Intézet (INSP).
A Hamm hosszú ideje aktív támogatója több közösségi és karitatív kezdeményezésnek. Többek között a Fuss Neki eseménysorozatnak, a véradóknak, az egyetemistáknak, valamint korábban a kórházi dolgozóknak is kedvezményeket biztosított.
Megkönnyebbüléssel fogadta a városvezetés a bíróság végleges döntését a Szejke-ügyben: Szakács-Paál István szerint a korábban emlegetett többmilliós teher helyett végül kezelhető nagyságrendű kárt szenvedett Székelyudvarhely.
Októberben 5492 lej volt a nettó átlagbér Romániában, 4,3 százalékkal nagyobb, mint 2024 októberében – közölte pénteken az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) pénteken közölt adatai szerint a villamos energia, a hőenergia ára, valamint a vasúti szállítás díja nőtt a legnagyobb mértékben az elmúlt egy évben.
Hosszas előkészítés után hamarosan benyújtják a pályázatot a csíkszeredai vasút felett átívelő gyalogos és kerékpáros híd felépítésére. Ehhez naprakésszé tették a költségvetését 10 millió lejjel emelve a projekt korábban becsült értékét.
Novemberben 9,8 százalékon stagnált az éves infláció Romániában – közölte pénteken az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Olyan áramszolgáltatót keresel, akivel nemcsak a számlákról, hanem a hatékonyságról és a kényelmet növelő szolgáltatásokról is anyanyelveden tudsz konzultálni?
A Richter-skála szerint 3,9-es erősségű földrengés történt pénteken 3 óra 54 perckor Vrancea megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
1 hozzászólás