
Fotó: Pinti Attila
Többek között hordozható számítógépeket és táblagépeket adományoztak a csíkszeredai AutHelp Egyesület részére magánszemélyek és helyi vállalkozások. A már évek óta szokássá vált Katalin-napi jótékonysági gyűjtés 25 gyerek mindennapjait könnyíti meg.
2022. március 18., 15:412022. március 18., 15:41
A Katalin-napi jótékonysági gyűjtés egyik háttérintézménye Magyarország Csíkszeredai Főkonzulátusa volt, amelynek vezetője, Tóth László az eszközök pénteki átadásán úgy fogalmazott, hogy a gyűjtés célja már önmagában megindító.
– közölte a főkonzul, egyúttal megköszönve a támogatók önzetlen hozzájárulását. Megjegyezte: már a nyolcadik bált, illetve gyűjtést szervezték meg, hiszen a világjárvány alatt csak utóbbi forgatókönyv szerint tudtak eljárni.
Fotó: Pinti Attila
– tette hozzá. A Csíki Vállalkozók Egyesületének elnöke, Márk-Csucsi Róbert mindezt az adomány helyi jellegével egészítette ki, hiszen
Fotó: Pinti Attila
Mint elhangzott, az adományból a kedvezményezett AutHelp Egyesület javaslatára egy színes nyomtatót és hozzá járó festékpatronokat, 5 laptopot, illetve 18 táblagépet – ütésálló tokokkal – vásároltak, utóbbi két eszköz pedig a gyerekek számára kifejlesztett speciális segédprogrammal is el vannak látva.
Fotó: Pinti Attila
Antal Ildikó, az AutHelp Egyesület elnöke megköszönte az adománycsomagot és tudatta, hogy a modern eszközök nagy segítséget nyújtanak majd a fejlesztési programokon, amelyeken összesen 25, 4 és 18 év közötti gyerek fogja hasznát venni azoknak.
Fotó: Pinti Attila
Jelenleg két helyszínen működnek a felvonók Kovászna megyében: Sugásfürdőn és Nagypatakon. Noha síelésre alkalmas terep még lenne a térségben, a hóhiány és a költségek miatt a pályák nem üzemelnek. Mutatjuk a háromszéki sípálya-körképet.
Antal Árpád sepsiszentgyörgyi polgármester az adóemeléssel kapcsolatos lakossági felvetésekre reagálva szeretett volna néhány nézőpontot nyomatékosítani: például azt, hogy a városnak kifizetett adókért mi mindent kap a polgár.
Az influenzával diagnosztizált betegek száma megtízszereződött a novemberi esetszámokhoz képest, és sok a szövődményként tüdőgyulladássá súlyosbodó légúti megbetegedés is Hargita megyében. A tendencia folytatódása várható.
Alexandru Rogobete egészségügyi miniszter kedden kijelentette, hogy az egészségügyben nem az orvosok és a kisegítő személyzet bérén kell spórolni, a megtakarításokat más területeken kell elérni.
A Félixfürdőn karácsony tájékán elkövetett kettős gyilkosság elkövetője egy 29 éves kardói (Cordău) férfi, aki január elsején maga értesítette a rendőrséget arról, hogy két holttestet talált az üdülőhely egyik elhagyott pavilonjában.
Gázpalack robbanása okozott tüzet kedden délután zilahi tömbház egyik második emeleti lakásában. Egy ember megsérült, további kilenc lakónak a helyszínen nyújtottak orvosi ellátást – tájékoztatott a Szilágy megyei tűzoltóság.
Ilie Bolojan miniszterelnök kedden továbbította Nicușor Dan államfőnek Daniel David oktatási miniszter felmentésére vonatkozó javaslatát.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) képviselője, Mihai Fifor, korábbi védelmi miniszter kedden a Facebook-oldalán cáfolta azt az állítást, miszerint a katonák a bírákhoz és ügyészekhez hasonlóan „48 évesen mennek nyugdíjba”.
Hosszú évek óta zajló fejlesztések zárulhatnak le Gyergyószentmiklóson: a víz- és a csatornahálózat korszerűsítése is befejeződhet 2026-ban. Az évek folyamán összegyűlt többletköltségekre a fejlesztési minisztériumtól kérnek finanszírozást.
Florin Barbu mezőgazdasági miniszter kedden arról számolt be a Facebook-oldalán, hogy tavaly több mint négymilliárd euró uniós forrás érkezett Romániába a mezőgazdaság számára, és január végéig további egymilliárd euró kifizetésére számítanak.
szóljon hozzá!