
Fotó: Pinti Attila
Többek között hordozható számítógépeket és táblagépeket adományoztak a csíkszeredai AutHelp Egyesület részére magánszemélyek és helyi vállalkozások. A már évek óta szokássá vált Katalin-napi jótékonysági gyűjtés 25 gyerek mindennapjait könnyíti meg.
2022. március 18., 15:412022. március 18., 15:41
A Katalin-napi jótékonysági gyűjtés egyik háttérintézménye Magyarország Csíkszeredai Főkonzulátusa volt, amelynek vezetője, Tóth László az eszközök pénteki átadásán úgy fogalmazott, hogy a gyűjtés célja már önmagában megindító.
– közölte a főkonzul, egyúttal megköszönve a támogatók önzetlen hozzájárulását. Megjegyezte: már a nyolcadik bált, illetve gyűjtést szervezték meg, hiszen a világjárvány alatt csak utóbbi forgatókönyv szerint tudtak eljárni.
Fotó: Pinti Attila
– tette hozzá. A Csíki Vállalkozók Egyesületének elnöke, Márk-Csucsi Róbert mindezt az adomány helyi jellegével egészítette ki, hiszen
Fotó: Pinti Attila
Mint elhangzott, az adományból a kedvezményezett AutHelp Egyesület javaslatára egy színes nyomtatót és hozzá járó festékpatronokat, 5 laptopot, illetve 18 táblagépet – ütésálló tokokkal – vásároltak, utóbbi két eszköz pedig a gyerekek számára kifejlesztett speciális segédprogrammal is el vannak látva.
Fotó: Pinti Attila
Antal Ildikó, az AutHelp Egyesület elnöke megköszönte az adománycsomagot és tudatta, hogy a modern eszközök nagy segítséget nyújtanak majd a fejlesztési programokon, amelyeken összesen 25, 4 és 18 év közötti gyerek fogja hasznát venni azoknak.
Fotó: Pinti Attila
December 31-ig hosszabbították meg a jelentkezési határidőt a Mathias Corvinus Collegium (MCC) – Erdély középiskolás programjába.
Az idei tél eddigi legfagyosabb reggelére ébredtünk karácsony másodnapján, a hőmérséklet Székelyföld-szerte megközelítette, helyenként meg is haladta a mínusz 10 fokot. A leghidegebb ezúttal is Csíkszeredában volt.
Mit nézzünk idén karácsonykor, ha nem a tévécsatornák műsorai közül válogatnánk? A rövid válasz: a Stranger Things ötödik évadának új epizódjait. A hosszú pedig az alábbi film- és sorozatajánlónk.
Súlyos baleset történt karácsony napján a predeali üdülőhely egyik szánkópályáján, ahol egy szánkózó nő orvosi ellátásra szorult, miután egy másik szánkózó hátulról elütötte. Az ütközés következtében a sérült elvesztette az eszméletét.
Naphosszat készülődünk, próbáljuk letudni a teendők hosszú listáját, miközben egy tökéletes ünnep képét hajszoljuk. Szakértővel kerestünk választ arra, mit tehetünk azért, hogy a karácsony ne a teljesítménykényszerről, hanem a jelenlétről szóljon.
Meghalt egy 36 éves férfi egy verekedésben csütörtökre virradóra Szeben megyében.
Átrepült a kerítésen és a háznak csapódott BMW-jével egy ittas sofőr karácsony első napjának hajnalán.
Naponta mintegy 23 ezer rendőr, csendőr, határrendész, tűzoltó és rohammentős teljesít szolgálatot a karácsonyi hosszú hétvégén.
Szívélyesen, mosolyogva fogadtak, pedig alig pár órája érkeztek haza Budapestről: Kristof Béla és Rebeka, a Csillag születik idei győztesei a döntő utáni éjszakát még a fővárosban töltötték, kedden pedig már Székelyudvarhelyen beszélgettünk velük.
December 19-én személyes okokból lemondott a TAROM vezérigazgatója, Costin Iordache, de hivatalában marad 2026. január 15-ig, ameddig a vállalat igazgatótanácsa ügyvivő vezérigazgatót nevez ki – jelentette be szerdán az állami légitársaság.
szóljon hozzá!