
Az elkerülhetetlen felé: rövidülnek a nappalok, hosszabbodnak az éjszakák
Fotó: Pinti Attila
Közzétette az Országos Meteorológiai Szolgálat az előttünk álló, augusztus 19-étől szeptember 2-áig tartó, kéthetes időszakra vonatkozó időjárás-előrejelzését.
2024. augusztus 19., 15:182024. augusztus 19., 15:18
A hét első napjain, de még szerdán is nehezen elviselhető hőségre kell számítani Erdély-szerte, a nappali csúcsértékek átlaga 33–35 Celsius-fok körül alakul. Aztán a következő hét elejéig,
napközben 30–33 Celsius-fokos csúcsok lesznek, a második hét hátralevő részében pedig ebből is alábbhagyunk még néhány fokkal, napközben 29–32 fokos csúcsértékeket előrejelezve.
Éjszaka viszont Erdély-szerte felfrissül a levegő, regionális átlagban 12–16 Celsius-fokig visszaesik a hőmérséklet.
Kisebb záporok, zivatarok a jelzett időszak szinte minden napján kialakulhatnak, nagyobb valószínűséggel viszont augusztus 22–23-án, valamint 26-a után.
Hegyvidéken átlagosan 20–25 Celsius-fokig emelkedik fel napközben a levegő hőmérséklete, éjszakánként viszont 11–15 fokig visszahűl. Esőre a kéthetes időszakban főként augusztus 22. körül, illetve 26. után lehet számítani a legnagyobb valószínűséggel.
Az előző héthez képest egyértelműen nőtt az influenzás megbetegedések száma Hargita megye tisztifőorvosa szerint, aki azt is elmondta, ezt miért nem tükrözi a légúti megbetegedések számát összegző heti feljegyzés.
Az új évben is számos látványosnak ígérkező (és remélhetőleg maradandó élményeket is szerző) néznivalóval rukkol elő a filmipar. Év eleji maratoni összeállításunkban az általunk legjobban várt 20 amerikai filmet mutatjuk be.
Megfellebbezte az előzetes letartóztatását elrendelő bírósági határozatot az a nő, akit azzal gyanúsítanak, hogy a nagydisznódi városi kórház egyik ápolónőjének segítségével megölte az anyját.
Több mint húsz háromszéki önkormányzat támogatja szervezetten a fiatal és kisgyermekes családokat a Babakelengye-programon keresztül. 2025-ben összesen 246 család részesült ajándékcsomagban vagy vásárlási utalványban.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) sárga jelzésű riasztást adott ki csütörtökön Hargita, Maros és Kovászna megye hegyvidéki térségeire az erős szél miatt.
Újabb dróntámadásokat hajtottak végre az orosz erők a román-ukrán határhoz közeli ukrán kikötői infrastruktúra ellen csütörtökön, ezért két F-16-os vadászgépet emeltek a levegőbe a határ térségének megfigyelésére Tulcea megye északi részén.
Az RDE Harghita Kft. tájékoztatása szerint módosul a háztartási hulladék elszállításának programja az év első hetében.
Jóval fagypont alatti értékekkel indult az új év országszerte, a legalacsonyabb hőmérsékleti érték a mínusz 20 Celsius-fokot is alulmúlta. Székelyudvarhelyen hidegebb volt, mint Csíkszeredában.
A 2026-os országgyűlési választáson Orbán Viktor miniszterelnök arra kér mandátumot, hogy Magyarország kimaradjon az európai háborúból – erről a kormányfő szerdán, az M1 aktuális csatornának adott évzáró interjúban beszélt.
Az új évben uralkodjék közöttünk a megértés és a szeretet, találjunk rá mindannyian az összetartozás örömére – hangsúlyozta Sulyok Tamás köztársasági elnök szerda éjfél után a közmédiában.
1 hozzászólás