
Megáldják a felajánlott kenyereket is. Archív
Fotó: Beliczay László
Marosvásárhelyen és Székelyudvarhelyen is megünneplik augusztus 20-át, amely nemcsak Magyarország hivatalos állami ünnepe, de a magyar katolikus egyház egyik főünnepe is.
2021. augusztus 17., 18:572021. augusztus 17., 18:57
Augusztus 20-án Szent István-napi ünnepséget tartanak Marosvásárhelyen a nyári színpadon a Pro XXI Alapítvány és Marosvásárhely Polgármesteri Hivatalának szervezésében. Az esemény 18 órakor kezdődik a Keresztelő Szent János Plébániában ünnepi szentmisével, majd 19 órakor az új kenyér szentelésével folytatódik. A nyári színpadon fellép a Hiding Place együttes, Berekméri Réka népdalénekes és a Csillagfény néptáncegyüttes. A műsorvezető Kilyén Ilka, Magyar Örökség díjas színművész lesz.
A magyar államalapítás és első keresztény királyunk tiszteletére idén is Szent István-napi ünnepségre vár minden érdeklődőt augusztus 20-án Székelyudvarhely Polgármesteri Hivatala. Az esemény 18 órakor kezdődik a Márton Áron téren, ahol a történelmi egyházak lelkipásztorai, a Nyitnikék énekegyüttes, illetve az Udvarhelyi Népzeneműhely közreműködésével ünnepi gondolatok és közös ima fog elhangzani, valamint a pékségek részéről felajánlásként érkező kenyerek megáldására is sor kerül, a hagyományos módon.
Ezt követően a nagybőgőn, kvartettkíséretben játszó virtuóz Kökény Tamást hallgathatja a közönség. A koncert után rövid technikai szünet, majd a Szentegyházi Gyermekfilharmónia ünnepi műsora következik, amelyet a 21.30-tól kezdődő tűzijáték zár le.
Maroshévízen egy kereskedelmi egység alagsorába folyt be a víz, a szivattyúzáshoz a helyi hivatásos tűzoltókat riasztották.
A szombat délutáni rendkívül heves esőzések, viharok következtében Kovászna megye több helyszínén is szükség volt a Kovászna megyei tűzoltóság egységeinek segítségére.
Baleset történt Sepsiszentgyörgy kézdivásárhelyi kijáratánál a 13E országúton. Az ütközés következtében hat embert szállítottak kórházba és forgalomkorlátozást vezettek be.
Nicușor Dan államelnök szombaton megerősítette, hogy a pénteken felrobbant tengeri drón ukrán eredetű, de hangsúlyozta, hogy Oroszország a felelős a Romániát érintő helyzetért.
Bántalmaztak egy férfit és eltulajdonították az áldozat kerékpárját szombaton hajnalban Marosludason. Az elkövetők előzetesbe kerültek.
Narancs jelzésű viharriasztást követően több településen is intenzív felhőszakadással érkezett meg a viharos időjárás. A vihar által érintett települések lakóit Ro-Alert üzenetben is figyelmeztették a hatóságok.
Minden, ebben az időszakban elkészülő bölcsőde felvehet majd állami költségvetésből fizetett személyzetet, hogy ősztől elkezdhesse működését – jelentette ki szombaton Ilie Bolojan.
A Déli- és a Keleti-Kárpátokra, Munténiára, Dobrudzsára és Moldvára érvényes fokozott légköri instabilitásra figyelmeztető elsőfokú (sárga) riasztást adott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Több folyó is kiléphet a medréből az esőzések következtében szombaton és vasárnap. Székelyföldi folyók is érintettek.
Maros megye területén narancssárga kódjelzésű riasztást adtak ki záporokra, zivatarokra vonatkozóan, helyenként jégesőre is számítani lehet. Hasonló riasztás van érvényben Csíkszékre is.
szóljon hozzá!