Átereszek cseréje miatt zártak le két útszakaszt Székelyudvarhelyen. Péntekig várhatóan mindkét helyen elvégzik a munkát.
2022. november 22., 18:192022. november 22., 18:21
2022. november 22., 18:212022. november 22., 18:21
A székelyudvarhelyi Templom utca tetején a kivitelező elkezdte a megrongálódott áteresz cseréjét. A munkálat tartóssága érdekében az utca ezen szakaszát le kellett zárni. A korlátozás három napig lesz érvényben – tájékoztat a székelyudvarhelyi városháza, ugyanakkor kérik a gépjárművezetőket, hogy vegyék figyelembe a kihelyezett táblák jelzéseit.
A kivitelezéssel megbízott cég kedden elkezdte a város farcádi kijáratánál lévő áteresz cseréjét is, ugyanis a nyári felhőszakadások a szombatfalvi városrészen folyamatosan gondot okoznak. A 600-as átmérőjű átereszt 1500-asra cserélik, így a lezúduló vizet hatékonyan el lehet vezetni, és az nem folyik be Szombatfalvára. A munkálatok miatt szerdától péntekig az érintett útszakaszt lezárják a gépjárműforgalom előtt.
Dragoș Pîslaru ügyvivő munkaügyi miniszter megpróbál megállapodni az Európai Bizottsággal arról, hogy az új közalkalmazotti bértörvény tegye lehetővé a következő években az állami tisztségviselők fizetésének fokozatos emelését.
A parlament alsóháza szerdai ülésén megszavazta az állami vállalatok részvényeinek eladását 2027. december 31-ig megtiltó törvénytervezetet – írja az MTI.
A parajdi sóbánya elárasztása után egy évvel Hargita megye prefektusa, Petres Sándor kijelentette, hogy a történtek gazdasági és társadalmi hatásai továbbra is érzékelhetők.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerdán kijelentette, hogy a Nicușor Dan államfővel folytatott legutóbbi tárgyalásain egy technokrata kormány alakításának lehetősége is felmerült. Szerinte egy ilyen kabinetet nehéz lenne hatékonyan működtetni.
Fokozott figyelemre és óvatosságra inti a lakosságot a bodoki polgármesteri hivatal a község és a Sütei borvíz közötti útszakaszon tartózkodó anyamedve és négy bocsa miatt.
Befejezték szerdán a közösségi faültetést Nyárádszeredában, ahol a volt téglagyár és szeméttelep helyére 15 ezer tölgyfacsemetét ültettek el. A 2,87 hektáros területen kialakított erdő az autópálya felől érkező portól, zajtól is védi majd a környéket.
Felére csökkentett költségvetéssel és időtartammal, de idén is megtartják a városünnepet Kézdivásárhelyen. A Sokadalmon egyetlen anyaországi zenekar lép fel, az is testvérvárosi ajándékként.
Az ország mintegy felét érintő viharos szélre adott ki szerdán elsőfokú (sárga) riasztást az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Testfelületének mintegy 80 százalékán súlyos égési sérüléseket szenvedett egy rudályi 55 éves férfi, miután feltehetően felgyújtotta magát; a SMURD helikopterével szállították Marosvásárhelyre kórházba – közölték szerdán a Szeben megyei hatóságok.
Régi lőszerelemet emeltek ki és szállítottak el Csíkszentkirályról Hargita megyei tűzoltóság kötelékében dolgozó tűzszerészek. A háborús időkből fennmaradt eszközre a vízhálózat cseréjén dolgozó munkások találtak rá.